Son Dakika Haberler

MHP’den istifa eden Süleyman Sazak, bardağı taşıran son damlayı açıkladı: Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı!

MHP’den istifa eden Süleyman Sazak, bardağı taşıran son damlayı açıkladı: Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı!
Okunma : Yorum Yap

MHP’den istifa eden Süleyman Sazak, bardağı taşıran son damlayı açıkladı: En son Türkçeyi geçerli görmeyen Milli Eğitim Bakanı Yardımcısının atanmasına tepkisiz kalınması, bardağı taşırdı!

MHP’den istifa eden Süleyman Sazak, katıldığı canlı yayında bardağı taşıran son damlanın ne olduğunu açıkladı.

Bugün partisi MHP’den istifa ettiğini duyuran Sazak, istifa kararında pekçok şeyin etkili olduğunu belirterek ancak en son gelişmenin bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi.

Sazak, Türkçeyi geçerli görmeyen Nazif Yılmaz’ın Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanmasının ve partisinin buna tepkisiz kalmasının bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi.

Sazak, “Kararımda etkili olan en son gelişme Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına atanan kişinin Türkçe’nin artık geçerli bir dil olmadığını söylemesi oldu. Türkçe’den sıtkı sıyrılmış birinin Milli Eğitim Bakanlığı yardımcılığına atanmasına MHP’nin tepki koyamaması benim için son damlaydı” dedi.

Önceki gün “Bir insan bir ülkeyi çökertebilir mi? İktidar olmasına gerek yok. İhanete destek olursa yeter” sözleriyle Bahçeli’ye göndermede bulunan Süleyman Sazak, bugün “Akılsızca da olsa milleti iflasa sürüklemek ihanettir. TÜRK milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü?
Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne gam!” sözleriyle istifa ettiğini duyurmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)