Son Dakika Haberler

MHP’den Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’na tehdit

MHP’den Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’na tehdit
Okunma : Yorum Yap

MHP’den Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’na tehdit: Dilini kökünden koparırız!


“Kabahat ondan çok, onu bizim üzerimize salarak havlatan Halk TV’de”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Halk Tv’de konuşan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nun Devlet Bahçeli’ye yönelik eleştirilerine tehditle karşılık verdi.

Twitter’dan açıklama yapan Yalçın, “Mehmet Çilingiroğlu adlı sözde bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkan’ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı. Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız” ifadelerini kullandı.

Yalçın, ayrıca, “Ne var ki Çilingiroğlu hayâsızı okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor” dedi.

BİR TEHDİT DE HALK TV’YE


Yalçın, televizyon programını da hedef alarak “Kabahat ondan çok, onu bizim üzerimize salarak havlatan Halk TV’de” dedi. Yalçın, konuya CHP’yi de dahil ederek, “CHP’nin davulunu çalan bu TV kanalın da sürekli olarak çeşitli bahanelerle MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapılıyor. Hem de en seviyesiz şekilde” dedi.

Yalçın, “Halk TV’nin son edepsizliğinin sebebi ise Genel Başkan’ımızın Tabipler Birliği’nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarından duydukları endişe ve kin” ifadelerini kullandı.

RTÜK’E ÇAĞRI


Yalçın, Halk TV konusunda RTÜK’ü de ‘yardıma’ çağırdı. MHP’li isim RTÜK’e şöyle seslendi:

“Sayın Genel Başkan’ımıza dönük tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün it uşaklarını üzerimize saldırtan Halk TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında işlem yapılması için ilgili mercileri göreve davet ediyoruz.”

Ne olmuştu?


Dün gece Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programına katılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği ve Anayasa Mahkemesi’nin kapatılmasına dönük çağrısını eleştirdi. Çilingiroğlu programda şöyle konuştu:

“Tabipler Odası diyor ki “Ankara’da sadece 4 bin vaka görüyoruz.” Oradan Bahçeli çıkıp diyor ki… Ya kardeşim ben zaten Bahçeli’yi anlamış değilim. Bahçeli iptal etsin MHP’yi, geçsin AKP’ye… Orada el kaldırsın. Niye ayrı bir partisi var, anlamış değilim. Belki siz daha iyi anlıyorsunuz. Bahçeli’ye saygım sonsuz. Çıkıyor diyor ki, “Tabipler Odası’nı kapatmamız lazım. Anayasa Mahkemesi’ni kapatmamız lazım.” İmparatorluk mu kuruyorsun lan. Böyle bir şey olabilir mi ya? Biri Amerika’da çıkıp Supreme Court’u [ABD Yüksek Mahkemesi] kapatacağım diyebilir mi? Size soruyorum, diyebilir mi?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)