Son Dakika Haberler

MHP’li vekilden CHP’li Özgür Özel’e yumruklu saldırı

MHP’li vekilden CHP’li Özgür Özel’e yumruklu saldırı
Okunma : Yorum Yap

MHP, CHP’li Özgür Özel’e “kalleşçe saldırdı”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e TBMM’de yumruklu saldırı yapıldı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırısına uğradı.

TBMM TV’deki canlı yayınına, Meclis’te Mahalle Bekçileri Kanunu görüşmelerinde yaşanan gerginlik yansıdı. CHP’li vekiller Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptı. MHP’liler Devlet Bahçeli’nin “uzun süre bekletildiği” gerekçesiyle CHP’ye tepki gösterdi. Daha sonra AKP’den muhalefetin söz hakkını engelleyen bir girişim oldu. AKP’nin bu tavrını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuşması ise MHP’liler tarafından engellenmeye çalışıldı.

Özel arkası dönük iken MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırısına uğradı.
MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz

KALLEŞCE SALDIRI

Saldırının ardından Halk Tv’de canlı yayımlanan “Şimdiki Zaman Siyaset” programına bağlanan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel olayla ilgili şunları söyledi:

“Arkadan kalleşce bir saldırıya uğradım. Herhangi bir yaralanmam yok. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz arkamdan gelerek kalleşce saldırdı. Gözlüğümü yere düşürecek bir sarsıntı oldu. Yüzüme yumruk atmaya çalıştı. Hafif bir darbe aldım. Fakat benim saldırıya uğramamın ardından CHP’li milletvekilleri Kılavuz’u püskürttü. Kaba kuvvete başvuran bir anlayış ile karşılaşmak istemezdik. Biz Enis Berberoğlu için pasif bir yavaşlatma eylemi yapıyorduk. Kaba kuvvetli saldırının ardından oturuma ara verildi.”

Özel, bu saldırının ardından yaşanan gerginlikte Kılavuz’un da darbe aldığını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)