Son Dakika Haberler

Mine Kırıkkanat’a ‘mafya avukatı’ tepkisi

Mine Kırıkkanat’a ‘mafya avukatı’ tepkisi
Okunma : Yorum Yap

Mine Kırıkkanat’a ‘mafya avukatı’ tepkisi

Mine Kırıkkanat’ın ‘mafya avukatı’ olduklarını söylediği Ümit Kocasakal, kendisini ve avukat Uğur Poyraz’ı hedef alan yazıya tepki gösterdi.

İstanbul Barosu’nun eski Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal ve İstanbul Barosu Başkanlığına aday olacağını duyuran Avukat Uğur Poyraz’ın “perde arkası” icraatlerini yazan Kırıkkanat, tutuklu gazetecilerin ve Kemalist görünümün nasıl paravan olarak kullanıldığını yazdı. Kırıkkanat’ın “Her sanığın savunulmaya hakkı vardır, evet. Ama hukukun da bir ahlakı ve avukatların da tercih hakları vardır. Büyük tutarlar karşılığında mafyaya avukatlık yapan hukukçuların, toplumda ve politikada rol modelliğine soyunma hakkı yoktur” dediği yazısına Kocasakal tepki gösterdi.

Eski İstanbul Barosu Başkanı Prof. Ümit Kocasakal, kendisi ve meslektaşı Uğur Poyraz’a ‘mafya avukatı’ diyen gazeteci Mine Kırıkkanat’a tepki gösterdi. Kocasakal, “Avukat hiç kimseyle özdeşleşmez, herkesin bir savunma hakkı vardır. Bu avukatlık mesleğine karşı büyük bir saldırı ve hakarettir” dedi.

Mine Kırıkkanat, Cumhuriyet gazetesinde “Hayaller baro başkanlığı gerçekler mafya avukatlığı” başlığı ile dün yayınlanan köşe yazısında Adnan Oktar Suç Örgütü’ne ve sanıkların avukatlarına değinerek, “…Adnancılar türü bir suç örgütünü savunanlara ‘mafyaya avukatlık yapıyor’ denir. Av. Uğur Poyraz gibi hem mafyanın avukatı hem de kanal kanal TV gezip devlet, hukuk, ahlak nutukları atan sosyal demokrasi havarisi olunmaz. Prof. Dr. Ümit Kocasakal gibi hem mafyanın avukatı hem ulusalcı hem Kemalist hukukçu da olunmaz. Kısacası hem mafya avukatı hem erdemli hukukçu olunmaz! Olmaya kalkmak en hafif tanımıyla hadsizliktir…” yorumuna yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)