Son Dakika Haberler

Muhalefetten ‘128 milyar dolar nerede?’ zinciri: İlk bulan arasın

Muhalefetten ‘128 milyar dolar nerede?’ zinciri: İlk bulan arasın
Okunma : Yorum Yap

Muhalefet, iktidarın pasını gole çevirdi!

Muhalefet, Twitter’da oluşturduğu ‘128 milyar dolar nerede?’ zinciri ile gündeme damga vurdu: İlk bulan arasın…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı başlattığı zincir Millet İttifakı’nın genel başkanlarıyla devam ettirildi. Kılıçdaroğlu’nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e pas atarak başlattığı zincir Türkiye’nin gündemine oturdu.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Merkez Bankası’na ait 128 milyar doların nerede olduğunu sordu. Akşener de Kılıçdaroğlu’na yanıt vererek zinciri devam ettirdi.

128 milyar dolar”ın sorulduğu mizahi paylaşımlar şöyle:

KEMAL KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKENİN DAMADI KAYBOLDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i etiketleyerek şunları söyledi:

“Bu ülkenin 128 milyar doları ve bir de damadı kayboldu Meral Hanım. Soruyoruz, farklı farklı yanıtlar alıyoruz; siz nerede olduklarını biliyor musunuz? @meral_aksener #128MilyarDolarNerede?”

MERAL AKŞENER: İSTEDİĞİ KADAR KAÇSIN, KOVALAMAYA DEVAM…

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını retweetleyerek “İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam” dedi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu etiketleyerek zinciri sürdüren Akşener, şunları söyledi:

“Biz de milletimizin hazinesine uzanan elleri takipteyiz Kemal Bey. İktidar istediği kadar kaçsın, istediği kadar saklansın yılmadan kovalamaya devam. Sayın @T_Karamollaoglu sizde yeni bir bilgi var mı?”

TEMEL KARAMOLLAOĞLU: İNSANIMIZ HER ŞEYİN FARKINDA

Akşener’in paylaşımını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu da Demokrat Parti Genel Başkanı Güntekin Uysal’ı etiketleyerek zinciri sürdürdü.

Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Meral Hanım, insanımız her şeyin farkında.
İnanıyorum ki milletimiz, pek yakın bir zamanda bu keyfiliğe, hukuksuzluğa, israfa, yıllardır alın teriyle biriktirileni çarçur edenlere dur diyecek ve güzel bir ders verecektir. YÖyle değil mi @DpGultekinUysal Bey?”

GÜNTEKİN UYSAL: KRAVATLI SOYGUN

DP Genel Başkanı Güntekin Uysal, Karamollaoğlu’na karşılık verdi. “Anadolu’nun Moğol İstilası’ndan buyana görmediği bir kravatlı soygunun parçası bu hiçleştirilen 128 Milyar dolar” diyen Uysal şunları söyledi:

“Elbette bu tekerlek kalmaz bu tümsekte Temel Bey!

Anadolu’nun Moğol İstilası’ndan buyana görmediği bir kravatlı soygunun parçası bu hiçleştirilen 128 Milyar$.
Sormaya devam

İlk bulan arasın Sn Genel Başkanlarım @kilicdarogluk @meral_aksener @T_Karamollaoglu İrtibatta kalalım!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)