Son Dakika Haberler

“Muharrem İnce’nin finansörü” Mehmet Cengiz mi?

“Muharrem İnce’nin finansörü” Mehmet Cengiz mi?
Okunma : Yorum Yap

Mehmet Cengiz, “Muharrem İnce’nin finansörü” olduğuna dair gündeme getirilen iddiaları yalanladı: Siyaseti dizayn etmek benim haddim değildir

Yandaş iş insanı Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz, Muharrem İnce’nin yeni parti çalışmalarını finanse ettiği yönündeki iddialara ilişkin yanıt verdi.

Kamuoyunun “Milletin a… koyacağız” sözleriyle tanıdığı Cengiz Holding’in yönetim kurulu başkanı Mehmet Cengiz, “Muharrem İnce’nin finansörü” olduğuna yönelik iddialara cevap verdi.

Geçmişte bakanlık da yapan Yaşar Okuyan’ın geçtiğimiz günlerde ortaya attığı iddia Muharrem İnce tarafından tepkiyle karşılanmıştı. İnce “siyasi mevta” olarak nitelediği Okuyan’ın iddiasını ispat etmesi için dava açacağını açıklamıştı.

Bugün Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a açıklamada bulunan Mehmet Cengiz, bu iddiaya yönelik şunları söyledi:

“Yıllar önce bir iş seyahati için Yalova’ya gitmiştim. Yanımda Nihat Özdemir de vardı. Nihat Bey, ‘Muharrem İnce babasını kaybetti, hadi ona bir taziyede bulunalım’ dedi. Ve beraberce gittik. Benim Muharrem İnce ile tek temasım budur. Bunun dışında Muharrem İnce’yle hiçbir münasebetim olmamıştır. Ben iş yapıyorum. Doğu’ya yatırım yapıyorum. Siyaseti dizayn etmek benim haddim değildir. Ben asla böyle işlerle uğraşmam.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)