Son Dakika Haberler

Muharrem Sarıkaya, muhabire yayın esnasında tokat attı

Okunma : Yorum Yap

Muharrem Sarıkaya, muhabire yayın esnasında tokat attı

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile gerçekleştirdiği yayın sırasında İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir’e tokat attı. Görüntülerin sosyal medyaya düşmesi ve tepkiler yükselmesinin ardından Sarıkaya bir özür mesajı paylaştı.

Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile gerçekleştirdiği yayın sırasında İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir’e tokat attı. Görüntülere göre, olayın gerçekleştiği o anlarda Sarıkaya’nın konuğu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Fatma Şahin, konuşmaya, Gaziantep’ten bahsetmeye devam etti.

Olaya ilişkin görüntülerin sosyal medyaya düşmesi üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Sarıkaya, tepkilerin ardından bir özür mesajı yayımlayarak “Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Mürdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziüantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum…” dedi.

DİSK Basın-İş muhabire sahip çıktı

DİSK Basın-İş, Sarıkaya’nın yaptığı bu davranışa tepki göstererek muhbire sahip çıktı.

DİSK Basın-İş, “Bu tokat tüm basın emekçilerine atılmıştır! Bu emekçi düşmanlığının özrü, böyle emekçi düşmanlarının meslekte yeri yoktur. Habertürk basın emekçisine sahip çıkmalıdır” dedi.

Demir: “Çok zoruma gitti”

Sarıkaya’nın, yayın sırasında tokat attığı Demir, yayın sırasında yaşananları aktardı. Demir, “Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması” dedi.

Cumhuriyet’ten Deniz Oğan’ın haberine göre; Demir şunları söyledi:

“Ben kameramanlık görevi yapıyordum. Muharrem Bey, kendi kanallarıyla irtibat kurabilmesi için kendi telefonunu kullanmak istedi. Kendi telefonumuzu vermek istedik ama kendisi ısrarla kabul etmedi. Kendi telefonu çekmeyince yayın esnasında sürekli hareket yaptı. Görevim olmasa da durumla ilgilenip telefonumu verdim ve sonrasında bana bu hamleyi yaptı. Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması.”

“Hukuki süreci başlatacağım”

Sarıkaya’nın özür dilediğini ifade eden Demir, şöyle devam etti:

“Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)