Son Dakika Haberler

Murat Ağırel: Ailemle birlikteyken arabayla önümü kestiler

Murat Ağırel: Ailemle birlikteyken arabayla önümü kestiler
Okunma : Yorum Yap

Murat Ağırel: Ailemle birlikteyken arabayla önümü kestiler. Geri geri gitmek istedim, arkamda beni günlerdir takip eden araba vardı. Mecburen önümdeki aracın üzerine sürmek zorunda kaldım…

➡️Gazeteci Murat Ağırel, ailesiyle birlikte yaşadığı korku anlarını ilk kez canlı yayında anlattı.

Ağırel, “Arabayla önünün kesildiğini, suç duyurusunda bulunduğunu ancak herhangi bir sonuç çıkmadığını” söyledi.

Gazeteci Murat Ağırel, ailesiyle birlikte yaşadığı korku dolu anları Halk TV’de katıldığı programda ilk kez anlattı. Daha önce uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti‘nin adamlarından tehdit aldığını ve savcılığa başvurduğunu söyleyen Ağırel, “Savcılık bununla ilgili takipsizlik verdi” dedi.

Ağırel, ailesiyle birlikteyken arabasının önünün kesildiği anları ise şöyle anlattı:

“Cezaevinden çıktıktan sonra eşim ve çocuğumla birlikte bir yere gittik. Bir aracın içerisinde dört kişi gördük. Aileme bir şey söylemedim ama ben tedirgin oldum. Yine eşim ve çocuğumlayken, bir araç gelip önümüzü kesti. Selektör yaptım, kornoya bastım… Ben sadece eşime baktım, anladı. Çocuk korkmasın diye belli etmedim. Arka arkaya gitmeye başladım ve bir önceki gün gördüğümüz araç oradaydı. Mecburen üzerlerine sürdüm.

Bu konuyu; Maltepe’deki emniyet güçleri, kaymakam, belediye başkanı, güvenlik birimleri biliyor. Bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk ama sonuç yok.”

Ağırel, “Silah karşıtı” olmasına rağmen silaha başvurmak zorunda kaldığını söyleyerek şöyle devam etti:

“Ailemi, canımı koruyabilmek için yerel yöneticilere “Ben artık güvenli bir yere geçmek istiyorum” dedim. İlla birinin ölmesi mi gerekiyor? Ortak tepki verebilmek için birinin katledilmesi mi gerekiyor?

Bu topraklarda Hrant Dink katledildi. Bugün 14’üncü yılı. Yapan insanlar, failleri belliyken; biz bugün hâlâ bugün Hrant Dink’in katillerinin bulunamadığından bahsediyoruz. Uğur Mumcu’nun, Ahmet Taner Kışlalı’nın, Bahriye Üçok’un katilleri nerede? Nerede bu insanlar?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)