Son Dakika Haberler

Murat Yetkin’den dikkat çeken iddia: Beşli çete CHP ve İYİ Parti ile görüşmek için sıraya girdi

Murat Yetkin’den dikkat çeken iddia: Beşli çete CHP ve İYİ Parti ile görüşmek için sıraya girdi
Okunma : Yorum Yap

Gazeteci Murat Yetkin’den dikkat çeken iddia: “Beşli çete CHP ve İYİ Parti ile görüşmek için sıraya girdi”…

Fox TV’nin Orta Sayfa programında konuşan Yetkin, “beşli çete”in Millet İttifakı bileşenleri CHP ve İYİ Parti’den randevu istediğini, yardım yapmaya çalıştığını öne sürdü.

Gazeteci, yazar Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Beşli çete” olarak nitelendirdiği Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Holding, Kolin Holding ve Makyol Holding için  “CHP’ye, İyi Parti’ye neredeyse sıraya girmiş vaziyetteler. Randevular istiyorlar, yardımlar yapmaya çalışıyorlar” iddiasında bulundu.  

FOX TV’de yayınlanan Orta Sayfa programının yorumcularından Murat Yetkin, milyarlarca liralık kamu ihaleleri, vergi affı ve garanti ödemeleriyle meşhur ve muhalefetin “beşli çete” olarak nitelendirdiği müteahhitlik şirketlerinin CHP ve İYİ Parti yönetimiyle görüşmek için sıraya girdiğini söyledi.

Söz konusu şirketlerin, ANAP döneminden itibaren devletin ihalelerine giren şirketler olduğunu söyleyen Yetkin “Şu anda bir takım şeyleri tam kanıtlayamadığım için söyleyemiyorum. Bir kısmının bilgisi direkt bende var. Bunlar çok açık bir şekilde CHP’ye İYİ Parti’de, neredeyse ‘sıraya girmiş vaziyette’ diyeceğim randevular istiyorlar, yardımlar yapmaya çalışıyorlar” dedi.  

Yetkin’in iddiası üzerine programın bir diğer yorumcusu Deniz Zeyrek araya girerek “Cumhurbaşkanı bunları biliyor mu?” diye sordu. Bunun üzerine Yetkin “Bilmez olur mu hiç?” diye yanıt verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)