Son Dakika Haberler

Murat Yetkin: Erdoğan bir değil, birkaç konuda ‘U dönüşüne’ hazırlanıyor!

Murat Yetkin: Erdoğan bir değil, birkaç konuda ‘U dönüşüne’ hazırlanıyor!
Okunma : Yorum Yap

Murat Yetkin: Erdoğan bir değil, birkaç konuda ‘U dönüşüne’ hazırlanıyor!

Gazeteci yazar Murat Yetkin, “Erdoğan bir değil, birkaç konuda ‘U dönüşüne’ hazırlanıyor. Çünkü seçim yaklaşıyor ve ülkenin her yerinde memnuniyetsizlik artıyor” dedi.

Gazeteci Murat Yetkin, Youtube kanalından yaptığı yorum programında Erdoğan’ın, seçim yaklaştıkça birden çok konuda ‘U dönüşü’ yapacağını ifade ederek bu durumu artan memnuniyetsizliğe bağladı.

Seçimlerin yaklaştığını ve Türkiye’nin her yerinde memnuniyetsizliğin arttığını vurgulayan Yetkin, Kabine Toplantısı’nın ardından Erdoğan’ın değişen söylemine dikkat çekti. Erdoğan, dünkü toplantı sonrası ‘Avrupa’nın mülteci ambarı değiliz’ ifadelerini kullanmıştı. Bu toplantıdan önce Soylu’nun mültecileri yakalayıp göndeririz sözlerini ve bu esnada Erdoğan’ın ‘buyrun gelin’ tavrına sahip olduğunu söyleyen Yetkin, bu arada Yunanistan dahil birçok ülkeyle mülteci konusunda görüştüğümüzün ortaya çıktığını söyledi.

Yetkin, ülkede artan sığınmacı karşıtlığına ve Afganistan’dan Taliban’dan kaçanların yanı sıra üniformalı 20’li yaşlarda genç erkeklerin de geldiğine dikkat çekti. AKP’nin yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin ‘bunlar olmasa ekonomi çöker’ sözlerini hatırlatan Yetkin, sigortasız, ucuza kaçak göçmenlerin çalıştırıldığının itirafı olarak değerlendirdi. Bu olayların Altındağ’daki olayları tetiklediğini hatırlattı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun göçmenleri huzur içinde göndereceğiz söyleminin halkı yumuşattığını ve ‘bu sorunun demek ki çaresi var’ diye düşündürdüğünü söyleyen Yetkin şöyle konuştu:

“Kılıçdaroğlu’nun bu söylemi tuttu. Vatandaş, ‘demek ki bu sorunun bir çözümü var’ diye düşündü. Bunun tuttuğunu Erdoğan gördü ama MHP Lideri Bahçeli de gördü ve dedi ki, ‘Ya bayramlaşmaya ülkelerine gidiyorlar, sonra geri geliyorlar. Hiç değilse bunlar geri gelmesin’ dedi. Daha sonra bunu bir çıta daha yükseltti ve dedi ki ‘Buna bir çözüm bulalım, demografik yapı değişiyor’ dedi. Çünkü taban bunu istiyor. Taban artık ‘ya arkadaş daha fazla gelmesinler, çocuklarımız iş bulamıyor, onlara pozitif ayrımcılık uygulanıyor suçları görmezden geliniyor’ diyor. Bütün bunlar Erdoğan’ın bir şekilde sığınmacı politikasını değiştirmesini gerektiriyor.”

“BAY KEMAL’İ, BAYAN MERAL’İ SUÇLAYABİLİR”

Yetkin, “biraz abartarak söylüyorum ama ilerde Erdoğan bu mülteci konusu nedeniyle Bay Kemal’i, Bayan Meral’i suçlayabilir. Bu CHP yüzünden diyebilir. Suçlarsa şaşırmayalım” dedi.

Yetkin, “Erdoğan’dan bu konuda bir ‘U dönüşü’ bekleyelim, çünkü Erdoğan, bu konuda muhalefetin söyleminin tuttuğunu anladı” dedi.

SEÇMENDE UMUT YEŞERTME

Yetkin, “Erdoğan, Fethullah Gülen ile temas kurmak istiyor, Abdullah Gül ile temas kurmanın yolları aranıyor” gibi söylentilerin çıktığını ve bununla seçmende ‘yeniden bir araya gelme’ umudunu yeşertmenin amaçlandığını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink