Son Dakika Haberler

Musa Orhan’a ‘hakaret’ etmiş: Ezgi Mola’nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi isteniyor!

Musa Orhan’a ‘hakaret’ etmiş: Ezgi Mola’nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi isteniyor!
Okunma : Yorum Yap

Musa Orhan’a ‘hakaret’ etmiş: Ezgi Mola’nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi isteniyor!

💥Musa Orhan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılan oyuncu Ezgi Mola’ya destek: #YalnızDeğilsinEzgiMola

Oyuncu Ezgi Mola hakkında İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Mola hakkında dava açılmasının ardından Twitter’da “#YalnızDeğilsinEzgiMola” etiketi Türkiye gündeminin üst sıralarına çıktı.

Uzman Çavuş Musa Orhan, geçen yıl Batman’da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılanmış ve serbest bırakılmıştı.

Oyuncu Ezgi Mola bu olayın üzerine 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından, “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımında bulundu.

2 YIL 4 AYA KADAR HAPİS İSTEMİYLE DAVA

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Mola hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı.

EZGİ MOLA’YA DESTEK

Ezgi Mola hakkında Musa Orhan’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenmesinin ardından Twitter’da “#YalnızDeğilsinEzgiMola” etiketi Türkiye gündeminin en üst sırasına ulaştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)