Son Dakika Haberler

Müslüman Kardeşler’in yayın organından Türkiye kararı: Yayınlarını durdurdu

Müslüman Kardeşler’in yayın organından Türkiye kararı: Yayınlarını durdurdu
Okunma : Yorum Yap

Erdoğan’ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında İhvancıların televizyonu, Türkiye’de yayınlarını durdurma kararı aldı

AKP, Suudi Arabistan ve Mısır’la barışmak için İhvancılara da sırtını döndü. İhvancıların yayın organı Mekameleen TV, yayınlarına Türkiye dışında devam edeceğini açıkladı.

Mısırlı Müslüman Kardeşler’in uydu kanalı Mekameleen TV, yayınlarına Türkiye dışında devam edeceğini açıkladı.

Türkiye’de yayın yapan Müslüman Kardeşler’in yayın organı ‘Mekameleen’ adlı TV kanalı, Türkiye’deki yayınlarını durdurma kararı aldıklarını ve stüdyolarını başka bir ülkeye taşıyacaklarını duyurdu.  

Televizyonun yaptığı yazılı açıklamada “Mekameleen yönetimi, kimseden gizlenmeyen koşullar nedeniyle ve Kanal’ın tüm gerçeği aktarma misyonunu sürdürme kaygısıyla, kanalın yayınını, stüdyolarını ve tüm faaliyetlerini Türkiye dışına taşımaya karar vermiştir. Dünyanın farklı yerlerinden yayınlarımız yeniden başlatılacaktır.” denildi.

Mısırla ilişkileri “normalleştirme” aşamasında olan Ankara’nın Mekameleen ve Al-Sharq isimli televizyon kanallarından, Mısır hükümetine yönelik eleştirilerini azaltmalarının istendiği, daha önce gündeme gelmişti.

Kanalın Türkiye’deki faaliyetlerini kapatma kararının AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan’a yaptığı ziyaretle aynı zamana denk düşmesi dikkat çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink