Son Dakika Haberler

Hilal Kaplan’ın ‘geri zekalılara anlatır gibi’ yazmasının ardından Şentop da “ortalama zeka seviyesine” konuştuğunu söyledi!

Hilal Kaplan’ın ‘geri zekalılara anlatır gibi’ yazmasının ardından Şentop da “ortalama zeka seviyesine” konuştuğunu söyledi!
Okunma : Yorum Yap

Halka yönelik “geri zekalı” muamelesi devam ediyor!

Hilal Kaplan’ın, yazısını ‘geri zekalılara anlatır gibi anlattım’ diye duyurmasının ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop da “ortalama zeka seviyesine” konuştuğunu açıkladı!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin Erdoğan tarafından iptal edilebileceği yönündeki sözleriyle ilgili açıklamada bulundu: Ortalama zeka seviyesini düşünerek konuşuyoruz…

Şentop, Montrö örneğini verdiği halde “Ben herhangi bir anlaşma, sözleşme ismi zikretmedim” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul’da TÜGİAD 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şentop, bir televizyon kanalında İstanbul Sözleşmesi ile ilgili sarfettiği sözlerle ilgili çıkna tartışmaya da açıklık getirdi.

Şentop, “Cumhurbaşkanı isterse Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nden de Montrö Sözleşmesi’nden de çıkabilir, buna yetkisi var” sözlerini söylemediğini savundu.

“Ortalama zeka seviyesini düşünerek konuşuyoruz”

Katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı kararı ile Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin hukuka uygun olduğunu söylemesi üzerine gazetecinin “O zaman Türkiye Cumhurbaşkanı kararı ile Montrö’den de çekilebilir mi?” şeklindeki sorusuna verdiği “Evet, Teknik olarak mümkündür” yanıtı üzerine çıkan tartışmalara değinen Şentop şunları söyledi:

“Ben herhangi bir anlaşma, sözleşme ismi zikretmedim. Soruyu soran gazeteci arkadaşımızın iyi niyetle o anda aklına gelen bazı anlaşmaların isimlerini zikrederek, ben yine herhangi bir anlaşma isimleri söylemeden iç hukuktaki düzenlemelerden bahsettim. Bir süre sonra bazı çevrelerin başta Montrö olmak üzere bana yönelik isnatlar olduğunu gördüm. Gizli saklı beyanat değil. TV’de canlı yayınlanan bir program. Ortalama zeka seviyesini düşünerek konuşuyoruz. Bunun altında olanlar için benim yapabileceğim bir şey yok. Montrö, Lozan gibi anlaşmaların özel durumu vardır. Ben boşanma ile ilgili hukuki prosedür anlatsam insanları boşanmaya teşvik mi etmiş olurum. Bu kadar saçmalığı anlamakta zorlanıyorum”

“Türkiye’nin sınırlarını, güvenliğini koruyan anlaşmalar değil, ordumuzun gücü, milletimizin istiklal sevdasıdır”

Şentop, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Başta Montrö olmak üzere Türkiye’nin taraf olduğu, İstiklal Harbi neticesinde kazandığımız mevzilerle ilgili tartışma yoktur. Aklımızdan geçmez. Türkiye’de siyaset yapan bazı kişilerin sözü ya da kişiyi eleştirirken ne dediğine bakmak lazım. Birkaç kötü niyetli insanın yaptığı çarpıtma üzerinden sanki bu sözü söylemişim gibi ifade edilmesinden üzüntü duyuyorum. Türkiye’nin sınırlarını, güvenliğini koruyan anlaşmalar değil, ordumuzun gücü, milletimizin istiklal sevdasıdır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)