Son Dakika Haberler

Nagehan Alçı, HDP’yi ‘bitli yorgan’ üzerinden tasvir etti

Nagehan Alçı, HDP’yi ‘bitli yorgan’ üzerinden tasvir etti
Okunma : Yorum Yap

Nagehan Alçı, HDP’yi ‘bitli yorgan’ üzerinden tasvir etti 

Nagehan Alçı: Hiçbir konuda anlaşamayan partiler konu HDP olunca ‘devlet ittifakı’ oluşturuyor

Alçı, “Hiçbir konuda anlaşamayan partiler konu HDP olunca otomatik olarak ‘devlet ittifakı’ oluşturuyorlar sanki. Bu parti illegal bir örgütse neden açık?” diye sordu.

Son günlerde İYİ Parti ile HDP arasında başlayan polemik hakkında bir yazı kaleme alan Nagehan Alçı, HDP’ye karşı siyasetin ve yargının takındığı tutumu eleştirdi.

Önceki gün “HDP ve bitli yorgan” başlığı ile bir yazı kaleme alan Alçı, “Bu parti illegal bir örgütse neden açık? Madem cüzzamlı gibi köşe bucak kaçılacak, bitli yorgan gibi oradan oraya atılacak kadar sakıncalı, o halde bu parti neden kapanmıyor?” diye sordu.

Alçı’nın yazısı şöyle:

“HDP bugün Türkiye’nin meşru bir partisi mi? Mecliste temsil ediliyor mu? Kapısında tabela asılı mı? Her sene yaklaşık 90 milyon TL hazine yardımı alıyor mu? Evet. Ancak buna rağmen Türk devleti ve yargısı ile neredeyse bütün siyasal partiler tarafından illegal ve kriminal bir örgüt muamelesi görüyor. Hiçbir konuda anlaşamayan partiler konu HDP olunca otomatik olarak ‘devlet ittifakı’ oluşturuyorlar sanki. Bu parti illegal bir örgütse neden açık? Madem cüzzamlı gibi köşe bucak kaçılacak, bitli yorgan gibi oradan oraya atılacak kadar sakıncalı, o halde bu parti neden kapanmıyor? Var ama yokmuş gibi davranılan HDP bugün yüzde 10-11 blok ve değişmez bir sosyal tabana sahip. Bugünkü Türkiye nüfusundan hesaplarsak yaklaşık 8,5 milyon insan… Bu azımsanmayacak bir yurttaş kitlesi demek. Ben HDP’ye yönelik mevcut tavrın o kitleyi rencide ettiğini ve onların bu ülkeye aidiyet hislerini zedelediğini düşünüyorum. Bu işte bir yanlışlık var.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)