Son Dakika Haberler

Nagehan Alçı: YPG’nin siyasi kolunun güçlendirilmesi gerek

Nagehan Alçı: YPG’nin siyasi kolunun güçlendirilmesi gerek
Okunma : Yorum Yap

Nagehan Alçı: YPG’nin siyasi kolunun güçlendirilmesi gerek…

“YPG, Suriye’nin içinde bir sosyal gerçekliğe de tekabül ediyor”

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, Habertürk TV’de yayınlanan Para Gündem programında “Barış Pınarı Harekatı’nda elde edilen başarının neticesi olarak belki orta vadede YPG’nin siyasi kanadının daha güçlü hale gelmesini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz ay “katil devlet” çıkışıyla tepkilerin hedefi olan ve bir süredir ekranlara çıkarılmayan Nagehan Alçı yeniden ekranlara döndü. Alçı’nın dönüşü yine olaylı oldu. Alçı, bu kez de “YPG’nin siyasi kanadı daha güçlü hale gelmeli” çıkışıyla dikkatleri üzerine çekti.

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, Habertürk TV’de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Alçı, “Sahaya baktığımızda YPG denen yapı öyle uzayda salınan, hiçbir sosyal temeli olmayan bir terör örgütü olarak tanımlanamaz. YPG’nin silahlı kanadı çok açık bir terör örgütüdür, Türkiye’ye yönelik bir tehdittir. Ama aynı zamanda Suriye’nin içinde bir sosyal gerçekliğe de tekabül ediyor. Biz Barış Pınarı Harekatı’nda elde edilen başarının neticesi olarak belki orta vadede önemli olan YPG’nin siyasi kanadının daha güçlü hale gelmesini sağlamaktır. Yani, YPG, PYD, Suriye’nin içinde bir gerçeklik olarak var ve olmaya da devam edecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)