Son Dakika Haberler

Nagehan Alçı’dan ‘2023 seçimleri’ uyarısı: Kan akabilir, yalvarıyorum…

Nagehan Alçı’dan ‘2023 seçimleri’ uyarısı: Kan akabilir, yalvarıyorum…
Okunma : Yorum Yap

Nagehan Alçı’dan ‘2023 seçimleri’ uyarısı: Tek adamın elinden yetkiler alınmalı. Kan akabilir, yalvarıyorum…

Yandaş gazeteci Nagehan Alçı, seçime kadar kan akabileceği uyarısında bulunarak “Bu durumda kimse kazanmaz, her iki taraf da kaybeder” dedi. Alçı, toplumu bölen, fay hatları oluşturan iktidarın sorumluluğunu dile getirmezken kan dökülmesi durumunda “Bunun sorumlusu hepimiz oluruz” yorumunda bulundu.

Nagehan Alçı, 2023 seçimleri hakkında yaptığı değerlendirmede kan dökülebileceğini iddia ederek çağrıda bulundu.

2023 seçimlerinin ‘kaybet kaybet’ seçimi olabileceğini ifade eden Nagehan Alçı, katıldığı programda iktidara “Kan akabilir, sokaklardaki gerilimi kontrol edemezsiniz” uyarısında bulundu.

Bir süredir yazdığı yazılarda “Cumhurbaşkanlığı sistemi değişmeli”, “Cumhurbaşkanı yetkisiz ve bütçesiz olmalı”, “Cumhurbaşkanı Çankaya’ya taşınmalı ve bütçesi çok kısıtlı olmalı” gibi çağrılar yaparak Türkiye’nin parlamenter sisteme geçmesi gerektiğini dile getiren ve bu tavrı ile muhalefete yanaştığı öne sürülen Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bu görüşlerini Haber Global’de yayımlanan Tarafını Seç programında yineledi.

Yaklaşan seçimlerin “tehlikeli” olduğunu söyleyen Alçı, şu ifadeleri kullandı:

“Haziran 2023 seçimleri hiçbir şekilde bir kazan-kaybet seçimi olamaz, kim kazanırsa kazansın. Bana diyorlar ki ‘Muhalefet kazanacak, sen o yüzden dönüyorsun’. Bakın muhalefet ya da iktidar kazanması meselesi değil, kim kazanırsa kazansın bu seçimler böyle bir kutuplaşma bu kadar büyük bir tansiyonla ve devletin bu kadar güçlü, çekirdek bir şekilde mevdut durumda bir arada durmasıyla muhakkak bir kaybet-kaybet seçimidir. Hem kazanan için kaybet, hem kazanan için kaybet. Kan akabilir, tansiyon çok yükselir, sokaklardaki gerilimi kontrol edemezsiniz. Bunun sorumlusu hepimiz oluruz. O yüzden ben hem muhalefet hem iktidara muhakkak bir orta yol bulup, bir an önce, seçimlerden önce bir uzlaşı zemini yaratmaları çağrısında bulunuyorum. Bunun için hatta yalvarıyorum.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)