Son Dakika Haberler

Ne buyurmuştunuz efendim? Dost, müttefik, anlaşma mı dediniz? / Hikmet KUTLU

Ne buyurmuştunuz efendim? Dost, müttefik, anlaşma mı dediniz? / Hikmet KUTLU
Okunma : Yorum Yap

NE BUYURMUŞTUNUZ EFENDİM, TAM DUYAMADIM, DOST/MÜTTEFİK/ANLAŞMA MI DEDİNİZ?

Allah aşkına makaraya sarmayın insanı. Batı’nın felsefesi/dini pragmatizm, Türkçesi ‘faydacılık’. Daha faydalı olanı bulduğunda ense traşını göreyim der batılı. Biz kendimizi Batılı sayarız, o seni sadece Batılı olma heveslisi görür. NATO askerlerine Türk askerleri katılmıştır çatışma hallerinde, ne zaman onlardan Türk askerine katılan olmuştur?! Batı dünyasında sadakat tek yönlü bir sokaktır.

Bu arada Amerika Dışişleri Bakanı Pompeo Efendi, Türkiye’ye yardımın yollarını aradıklarını söyledi. Biraz zaman alıyor zinhar, elli bin yardım şeklinden en uygununu seçmek kolay değil! Günah mı çıkarıyorlar nedir!

MOSKOVA’ya gelince dalga geçmeyin Allah aşkına!!!!!

Amerika dirsek çevirince Moskova’ya yaklaşmanın zaruretten yılana sarılmaktan farklı olmayacağını düşünemedik mi? Kalkmışız Ruslar bizim koordinatlarımızı harfi harfine biliyordu diyoruz bir de.

Tarih boyunca saldırılara uğramış bir ülke kimseyle doğru dürüst dost olamaz; DNA’sınde paranoya yerleşmiştir adeta.
Kendi kabuğumuza çekilelim, büyük güçlerle ilişkimizi keselim demiyorum. Ancak temaslarımız düşüncel bazlı olsun, duygusal bazlı değil. İnce eleyip sık dokumalıyız diyorum; ülkeler arası ilişkiler Ahmet, Mehmet’le arkadaşlığa benzemez.

1989’da ayrıldığım Türkiye’min dış politikalarında köklü bir değişme yok; akıl erozyonunu bir türlü durduramıyoruz. İşin en kötüsü fatura halka, gencecik evlatlarımıza çıkıyor.

Ne işimiz var Suriye’de Allah aşkına!

Türk yönetiminden önceki Orta Doğu’da hep birbirlerini yiyorlardı. Türk yönetiminde Orta Doğu, en uzun barış sürecini yaşadı; yüzyıllarca kimse kimsenin burnunu kanatmadı. Biz ayrıldık hala birbirlerini yemeye devam.

Sözle durduramadın, bırak yesinler be, değer mi aslan gibi yavrularımızın kanına!

Hikmet Kutlu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)