Son Dakika Haberler

Nedim Şener, “kardeşim” dediği koğuş arkadaşına: Onu yakından tanıyanlar, bir projesi olmadan adım atmayacağını bilirler!

Nedim Şener, “kardeşim” dediği koğuş arkadaşına: Onu yakından tanıyanlar, bir projesi olmadan adım atmayacağını bilirler!
Okunma : Yorum Yap

Hapisten çıkınca havuza düşen Nedim Şener, “kardeşim” dediği koğuş arkadaşı Ahmet Şık’ın istifasını değerlendirdi: “Mutlaka bir başka projesi vardır. Onu yakından tanıyanlar, bir projesi olmadan adım atmayacağını bilirler”

Muhaliflikten yandaşlığa düşen gazeteci Nedim Şener, Odatv kumpasında birlikte hapis yattığı koğuş arkadaşı Ahmet Şık’ın HDP’den istifasını hakaret içeren yorumlarla değerlendirdi.

Yandaş medyanın önemli isimlerinden biri haline gelen Nedim Şener, Odatv kumpasında birlikte hapis yattığı koğuş arkadaşı Ahmet Şık’la ilgili değerlendirmelerde bulundu. Daha önce “kardeşim” dediği Ahmet Şık için ağır ifadeler kullanan Şener, “Mutlaka bir başka projesi vardır. Onu yakından tanıyanlar, bir projesi olmadan adım atmayacağını bilirler. Ne olduğunu, kimlerle olduğunu yakında tüm Türkiye görür” dedi.

Şener, Ahmet Şık için ayrıca “devlete terörist der ama terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den milletvekili olur, terörist dediği devletten de maaşını alır” ifadelerini kullandı.

Nedim Şener’in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Ahmet Şık HDP’den istifa etmiş. Mutlaka bir başka projesi vardır. Onu yakından tanıyanlar, bir projesi olmadan adım atmayacağını bilirler. Ne olduğunu, kimlerle olduğunu yakında tüm Türkiye görür. Tabii ben de izleyeceğim. İstifası birkaç boyutla tartışıldı. Birincisi istifa gerekçesi olarak yaptığı açıklama. Şöyle diyor: “Eşbaşkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hâkim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim. Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir.”

Söz konusu terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı olan HDP olunca, “parti yönetiminde bulunan hâkim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumları” içerikli istifa gerekçesi pek de inandırıcı değil. HDP’nin terör örgütünün dağ kadrosunun kontrolünde bir parti olduğunu; demokrasiyle, teamülle, hukukla, insan haklarıyla herhangi bir ilgisi olmadığını anlamak için içine girip milletvekili seçilmeye gerek var mı? Ahmet Şık devlete terörist der ama terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den milletvekili olur, terörist dediği devletten de maaşını alır. Benim içinse terörist devlet değil PKK’dır. Fark bu kadar net yani..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)