Son Dakika Haberler

Netanyahu Filistin’i, oğlu Türkiye’yi hedef aldı!

Netanyahu Filistin’i, oğlu Türkiye’yi hedef aldı!
Okunma : Yorum Yap

➡️Netanyahu Filistin’i, oğlu Türkiye’yi hedef aldı!

✔İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan kara operasyonuna yönelik açıklama…

✔Netanyahu’nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler geliyor.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Gazze saldırılarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Twitter’dan yaptığı paylaşıma, ‘Kürdistan’ görseliyle yanıt vermiş, ardından Türkiye’ye boykot çağrısı yapmıştı. Oğul Netanyahu, şimdi de kendisine twitterdan saldıranlara ‘tarih dersi verdi’.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “İslam ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyayı İsrail’in Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e ve Filistinlilerin evlerine yönelik saldırılarına karşı etkili şekilde harekete geçmeye davet ediyorum” paylaşımının altına “Kürdistan” bayrağı görseliyle yanıt veren Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu, Twitter hesabından Türkiye ile ilgili boykot çağrısında da bulunarak “İsrail’in ve Yahudi halkının yok edilmesi çağrısında bulunan Türklerden binlerce cevap alıyorum! Hâlâ tatil için oraya uçmakta olan İsrailliler aranızda ne var?” dedi.

ART ARDA TEPKİ ÇEKEN ÇIKIŞLAR

Yair Netanyahu, Twitter’dan kendisini hedef alanlara ise “Beni buradan takip eden tüm Türk botlarına hızlı tarih dersi” diyerek “Türklerin Orta Asya’dan gelerek yerel Yunan Hristiyan halka soykırım uyguladığını ve Istanbul’u işgal ettiğini” söyledi. Oğul Netanyahu’nun sözlerine Türkiye hesaplarından tepki yağdı.

Yair Netanyahu’nun paylaşımı şöyle:

KARA OPERASYONU AÇIKLAMASI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise Hamas’a ağır bedel ödetecekleri tehdidinde bulundu.

Netanyahu, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne kara operasyonu başlattığını duyurmasının ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “(Bedel ödetmeyi) Yapıyoruz ve tüm kuvvetimizle yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Henüz son sözün söylenmediğini savunan Netanyahu, Gazze’ye yönelik operasyonun “gerekli görüldüğü sürece” devam edeceğini kaydetti. Netanyahu, İsrail içindeki anarşiye de sıfır tolerans gösterdiklerini ve düzenin sağlanması için kolluk güçlerine tam yetki verildiğini belirtti.

AA’nın haberine göre, İsrail, Filistin’e kara operasyonu başlattı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)