Son Dakika Haberler

Nusr-et’teki şov turistleri yaktı: Biri ağır, 5 yaralı…

Nusr-et’teki şov turistleri yaktı: Biri ağır, 5 yaralı…
Okunma : Yorum Yap

Nusr-et’teki şov turistleri yaktı: Biri ağır, 5 yaralı…

Turistler, Nusret’ten şikâyetçi olacak…

Etiler’de bulunan ünlü et lokantası Nusr-et’te alev şovu yapanlar, kazaya yol açtı. Aniden büyüyen alevler, eşiyle birlikte restoranda bulunan Çek uyruklu kadın turistin kıyafetlerini tutuşturdu. Vücudunda ağır yanıklar oluşan kadın, hastaneye kaldırıldı. Olayda 3 turist ve 2 çalışan olmak üzere 5 kişi, çeşitli yerlerinden yaralandı.

Dün akşam saat 21.30 sıralarında yaşanan olay, görgü tanıklarının anlatımlarına göre şöyle gelişti:

Restoranın bar kısmındaki masa üzerinde iki çalışan alev şova başladı. Ancak masanın üzerindeki alevler bir anda etrafa sıçradı. Bu sırada bir çalışan, elindeki bidondan alevlerin üzerine bir sıvı döktü. Alevler daha da büyüdü.

Kadın turist ağır yaralı
Alevler bar kısmında eşi Viktor Hajicek ile birlikte bulunan Çek Cumhuriyeti vatandaşı kadın turist Krisryna Tresnakova’nın kıyafetini tutuşturdu. Bir anda alevler içinde kalan genç kadına eşi ve çevredekiler müdahale etti. Ancak turist kadının vücudunda yanıklar oluştu. Ağır yaralanan kadın, ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayda Tresnakova’nın Hong Kong merkezli bir şirkette CEO olan eşi Viktor Hajıcek ve eşiyle birlikte balayı için İstanbul’da olan İngiliz bankacı Alexandros Severıs ve Umman vatandaşı Mohammed Khamıs Salim de çeşitli yerlerinden yandı.

3 yaralı da Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavilerinin ardından taburcu edilen 3 turist polise verdikleri ifadelerinde restoran sahibi ve çalışanlarından şikayetçi oldu.

Alev şovu yapmak isterken faciaya neden olan bar sorumlusu Serdal C. ve bar çalışanı Mehmet Yasin Ü.’nün de vücutlarında yanıklar oluştu. Şüpheli olarak ifadeleri alınan 2 çalışanın hastanede tedaviye alındığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

T24

Fotoğraflar: Haberler.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)