Son Dakika Haberler

Öcalan’ın mektubunu taşıyan Sosyoloji Profesörü Özcan, ‘PKK adına’ Demirtaş’a tehdit ve hakarette bulundu!

Öcalan’ın mektubunu taşıyan Sosyoloji Profesörü Özcan, ‘PKK adına’ Demirtaş’a tehdit ve hakarette bulundu!
Okunma : Yorum Yap

Öcalan’ın mektubunu taşıyan Sosyoloji Profesörü Özcan, ‘PKK adına’ Demirtaş’a tehdit ve hakarette bulundu: Çıktığında canını sadece Abdullah Öcalan kurtarabilir. Ben Demirtaş’a bir hayat seçeneği sundum. Fırıldaklık yapmasın!

2019 yılında yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi İmralı’dan Kürt seçmene yönelik “tarafsız kalın” çağrısı içeren Abdullah Öcalan’ın mektubunu getiren Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Kemal Özcan, tartışma yaratan açıklamalarına devam etti.

Özcan, Demirtaş’a yönelik tehdit ve hakaret içeren ifadeler kullanırken Abdullah Öcalan’ı övdü.

Erdoğan’ın geçen hafta (12 Ocak 2022) grup konuşmasında yaptığı “Edirne’deki (Demirtaş), İmralı’ya (Öcalan) hesap verecek” çıkışını Medyascope’ta Ferit Aslan’a değerlendiren Ali Kemal Özcan, çözüm sürecini bozmaktan sorumlu tuttuğu Selahattin Demirtaş için “Çıktığında canını kurtarırsa eğer, siyaseten iş yapmayı bırakın sadece Abdullah Öcalan canını kurtarabilir” demişti. Özcan, tartışma yaratan ifadelerine devam etti.

“BIRAKSIN BU FIRILDAK İŞLERİ”

Yeni Dersim’e konuşan Özcan, “Ben Selahattin Demirtaş’ı tehdit etmedim, Selahattin Bey’i yaşama davet ettim. ‘Canını kurtaramayabilir dedim. Ben Demirtaş’a bir hayat seçeneği sundum. Bıraksın bu fırıldak işleri. Selahattin Bey kendini tanıyacak. Buraya nasıl geldiğini bilecek. PKK hareketini, isyan örgütü hareketini biraz çalışacak. Hukukçu olduğunu söylüyor. Biraz bunları çalışacak. Selahattin Bey’e çağrım, kendini bil ve tanı. Biraz bu hareketi çalış” dedi.

“ÖCALAN’IN ÖNEMİNİ ANLATIYORUM”

Özcan, “Abdullah Öcalan heykeli yapılası bir adamsa neden bunun önemini anlatmıyorsun. Ben bu adamın önemini anlatıyorum. Hem devlete anlatıyorum hem millete anlatıyorum. Bu kadar saldırı var bana. Kemalist faşistler, Marksist faşistler, Kürt ilkel faşistleri” şeklinde konuştu

NE OLMUŞTU?

2019 yılında yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi AKP iktidarı tarafından İmralı’ya gönderilen Ali Kemal Özcan, Abdullah Öcalan ile görüşerek Öcalan’ın HDP’ye yönelik “yerel seçimlerde tarafsız kalın” çağrısını aktaran mektubunu getirmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink