Son Dakika Haberler

Oku Bakıyım: “HAYIR!”… Ama nedenlerimiz var elbette… / Havin HİVDA

Oku Bakıyım: “HAYIR!”… Ama nedenlerimiz var elbette…  / Havin HİVDA
Okunma : Yorum Yap

“Yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatıdır”

Anayasa referandumuna giderken… “Yaptıklarınız, yapacaklarınızın teminatıdır” desem yeridir.

Değişecek olan yalnızca bir ‘Başkanlık sistemi’ mi diye sordum öncelikle. Çevremde gördüğüm, ‘hayır’ yanıtında hem fikiriz. Hükümetin ‘icraatleri’ her bakımdan, en olumsuz haliyle bile kendini aratacak gibi duruyor. “Bunlar iyi günlerimiz” minvalinden.

Modernliği ‘duble yol, köprü…’ üzerinden tanımlayan, ‘daha ne istiyorsunuz, gözünüzü toprak doyursun’ edasındaki yaklaşımlara kadar; üniversitelerden sürüklenerek çıkarılan hocalar ve yerlerde çiğnenerek geçilen cüppelere kadar; ‘beni en çok okumuşlar korkutuyor, bizi cahil olanlar kurtaracak’tan ‘cehennemde yanmaktan koruyan kıyafetler’e kadar; köprüye ‘Yavuz Sultan Selim’ adı verilmesinin değil de buna karşı oluşun ‘saygısızlık’ olarak tanımlanmasına kadar; medyadaki tetikçilerden, kaçakçıların ‘önüne yatan’ bakanlara kadar; içerde ve dışarda bitmek bilmeyen düşmanlardan, bel bağlamak zorunda olduklarımıza kadar her şeyi düşündüm.

Dedim ya, ben yalnızca düşündüm… Bunlar benim aklımda kalanların yalnızca birkaç örneği. Lütfen sizler de yalnızca düşünün!

“Yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır!”

OHAL’de HAYIR!

Havin HİVDA

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)