Son Dakika Haberler
sesso video gratis porno gratis

Rapçiler yaralarımıza bastı: “Olay” ve “Susamam” klipleri gündemde ilk sırada

Rapçiler yaralarımıza bastı: “Olay” ve “Susamam” klipleri gündemde ilk sırada
Okunma : Yorum Yap

Rapçiler yaralarımıza bastı: “Olay” ve “Susamam” klipleri gündemde ilk sırada

Rapçilerden ülkenin yaralarına dokunan klip. “Olay” ve “Susamam” şarkıları adaletsizliklere karşı yumruğunu kaldırdı!

“SIKAR TOMA SUYU, İŞİN SUYU ÇIKAR”

Ezhel’in “Olay” şarkısı ile dinleyicilerine çok önemli konu başlıklarını, hatırlatıyor. Ezhel, şarkı için hazırlanmış video klipte Gezi Direnişi’nden Selahattin Demirtaş’ın cezaevine götürülüşüne, Ali İsmail Korkmaz’ın ve Ethem Sarısülük’ün öldürülmesine, dünyadan birçok toplumsal muhalefet olayına, 15 Temmuz darbe girişiminden 2 Türk askerinin IŞİD tarafından yakılmasına ve 10 Ekim Ankara Katliamına geniş bir yelpazede ele alıyor olayı. Ve şöyle diyor: “…Tüm dünya mahallem dünya gecekondu…/… Sıkar toma suyu işin suyu çıkar/ Ölür memur, ölür çocuklar yaşar çıkar…”

“Bir gece haksızca alsalar içeri seni, bunu haber yapacak bir gazeteci bile bulamazsın HEPSİ TUTUKLU!”

Şanışer ve arkadaşlarının ‘Susamam’ adını verdikleri şarkıda Şanışer’e 17 müzisyen dostu eşlik ediyor. Karşımıza da bu sebeple 15 dakikalık bir şarkı çıkıyor. Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle şarkıda yer alıyor.

Fuat’la başlayan Kamufle ile son bulan şarkıda her şarkıcı bir hashtag ile ülke gündemine dair sorunları işliyor. Doğa, çevre, faşizm, özgürlük, barış, sokak, hayvan hakları, kadın hakları, eğitim ve dahası. Şarkı polis şiddetini de, kadın cinayetlerini de işliyor. Özellikle Deniz Tekin’in kısmını üzerine oturup konuşmamız gerekiyor.

“Aydın beyinleri bekliyor karanlık gelecek” diyen Tahribad-ı İsyan, “Bu işin selesi sizde, tekeri gidonu biz!” diyen Aga B, “Bir gece haksızca alsalar içeri seni, bunu haber yapacak bir gazeteci bile bulamazsın HEPSİ TUTUKLU!” diyen Şanışer… Ya da şarkıda birkaç yerde duyduğumuz Berkin Elvan’ı vuran polisler…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)