Son Dakika Haberler

Olçok’tan, eşini ve oğlunu kaybettiği 15 Temmuz gecesine ilişkin dikkat çeken açıklamalar!

Olçok’tan, eşini ve oğlunu kaybettiği 15 Temmuz gecesine ilişkin dikkat çeken açıklamalar!
Okunma : Yorum Yap

Olçok’tan eşini ve oğlunu kaybettiği 15 Temmuz gecesine ilişkin dikkat çeken açıklamalar!

💥Nihal Olçok: 15 Temmuz’da bir darbe girişimi olmadı, darbe oldu; biz olmadı sanıyoruz…

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok, AKP’de reklam danışmanı olan eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybettiği 15 Temmuz Darbe girişimi gecesine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

“15 Temmuz, Türk tarihinde bana göre bir aydınlanma gecesi, Türk siyasetinin ellerini yıkama gecesi olabilecekken bir karanlık geceye dönüşmüştür ve o gece faili meçhul 251 cinayet işlenmiştir. O gece bir darbe oldu Türkiye’de. Darbe teşebbüsü olmadı. Darbe oldu, biz olmadı sanıyoruz.” diyen Olçok, Acarer’in “Kim yaptı bu darbeyi?” sorusuna ise “Bundan en fazla çıkar sağlayan kimse, onlar yaptı darbeyi.” yanıtını verdi.

Olçok: “15 Temmuz’dan sonra hiçbir şey aynı olmadı”

Nihal Olçok, ARTI TV’de ekrana gelen “Haber Peşinde” programında Erk Acarer’in sorularını yanıtladı.

‘DARBE GECESİNİN SABAHINDA BÜTÜN TÜRKİYE ‘GÖKLERDEN GELEN BİR KARAR VAR’LA DONATILMIŞTI. YILLARDIR BU İŞLERİN İÇİNDE OLAN BİRİ OLARAK SORUYORUM, BU AFİŞLER BİR GECEDE NASIL HAZIRLANDI?’

15 Temmuz gecesinin ardından, İstanbul’daki tüm reklam panolarına asılan pankartlara dikkat çeken Olçok, “Bütün Türkiye aslında bunu izledi. O bilboard’lar ne zaman asıldı, hangi ara tasarlandı, kimler tarafından asıldı? Ben gördüğümde çok şaşırdım çünkü yıllardır bu işin içinde olan biri olarak o hengamede bunları kimin hazırladığını hep sordum, sorguladım. Darbe gecesinin sabahında bütün Türkiye, ‘Korkma Göklerden Gelen Bir Karar Var’la donatılmıştı. Belki ben çok vesvese yapıyorum? Yani bu vatanın 17 yaşında ölen evladı gibi ‘Bu da bir mücadeledir’ deyip sabaha kadar bilgisayar başında oturup onları tasarlayan biri vardır belki de. Belki bendeki mesleki hassasiyet. Bilboard’lardaydı bu, ben hayal görmedim.” diye konuştu.

‘BEN AK PARTİ’YE DEĞİL, AK PARTİ’YE ÇALIŞAN BİR ADAMA ÇALIŞTIM’

Spekülatif bilgi vermemek adına “doğru bilgilere ulaştıkça konuştuğunu” belirten Olçok, 17 yaşında evlendiği zaman eşinin Tayyip Erdoğan’ın çalışma arkadaşı olduğunu ve “çok uzun bir yolculuk yaptıklarını” söyledi

Olçok şunları söyledi:

“İnsanların kabul etmek istemediği bir şey var. ‘Sen yıllarca AK Parti’ye çalıştın.’ Hayır, ben yıllarca AK Parti’ye çalışmadım. Ben yıllarca AK Parti’ye çalışan bir adama çalıştım. AK Parti’ye hizmet eden birine hizmet ettim. O adam o zaman benim kocamdı ve yapmam gerekeni yaptım. Ama AK Parti’yle şahsi ilişkimi ben bilirim. Bu anlamda Erol Olçok’la çok fazla tartışırdık. O da ‘Artık şımardık. Üç dönemden sonra şımardık’ demişti. Kendisini katarak söyledi.”

‘SERBEST KALAN FETÖ’CÜLER BANA DAVA AÇTI’

Olçok, “Yıllardır söylüyorum: Bugün müştekiyken yarın sanık olarak çıkabiliriz, çünkü öyle örülüyor taşlar. Çünkü Fettah Tamince’nin avukatlığını Tayyip Erdoğan’ın avukatı yapıyorsa ben ellerimi yıkamış, havluyu da yerine asmışımdır artık. Serbest kalan FETÖ’cüler bana dava açtı, duruşma 7 Temmuz’da. Kolay kolay sanık sandalyesine oturmayacağım, müşteki olacağım çok dava var. Bunun için doğduğum ülke Makedonya’da hukuk okuyorum. En büyük hayalim bu davaları AİHM’e taşımak” diye konuştu.

Via: Yolhaber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)