Son Dakika Haberler

Ömer Çelik ‘kurallara uymasını istedik’ demişti; Fox muhabirinden sert yanıt geldi

Ömer Çelik ‘kurallara uymasını istedik’ demişti; Fox muhabirinden sert yanıt geldi
Okunma : Yorum Yap

Ömer Çelik ‘kurallara uymasını istedik’ demişti; Fox muhabirinden sert yanıt geldi: ‘Ruhsar Pekcan sorusunu sorma demişti sordum, ne soracağımı biliyorlardı’…

AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in FOX TV muhabiri Barış Kaya’nın toplantıdan neden çıkarıldığına ilişkin yaptığı açıklamaya Kaya’dan yanıt geldi. 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, dün düzenlenen MYK toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında FOX TV muhabiri Barış Kaya’nın toplantıya alınmamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, FOX TV muhabiri Kaya’nın “uyarılara rağmen sıkıntı çıkardığını ve kurallara uymadığını” ifade etti.

Çelik, Kaya’nın toplantıya alınmamasına ilişkin “Hepiniz buraya gelip katılıyorsunuz. Söz konusu muhabir, 3-4 ayda buraya gelen bir kişidir. Şimdiye kadar hiçbir şekilde engellenmesi söz konusu olmamıştır. Bunu kendisi de ifade ediyor. Bu arkadaşımız uyarıldığında sürekli olarak burada sıkıntı çıkmıştır. FOX yönetimine de bu iletilmiştir. Diğer muhabirlerle hiçbir problem olmamıştır. Bu şahsi bir problemdir. Bu kurumların kuralları var. Buradaki kurallara uyulmasını da isteriz. Kurumsal değil, muhabirin davranışlarına yönelik bir durumdur. Hiçbir şekilde kişiselleştirmemeye çalışıyoruz. Öylesine sıralı yalanlar söyleniyor ki yazık olan tarafsız gazetecilerin emeğine oluyor.” ifadelerini kullandı.

“SORMA DEDİĞİ SORULARI SORDUĞUM İÇİN…”

FOX TV muhabiri Barış Kaya, Çelik’in bu açıklamasına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Kaya, “Ruhsar Pekcan sorusunu sorma demişti sordum” hatırlatması yaparak “Erdoğan Bayraktar’ın açıklamalarının sorulacağını bildikleri için salona alınmadığını” ifade etti.

Kaya, “Fox Muhabirini kişisel davranışları yüzünden salona almadım. Buranın kuralları var” demiş. Ruhsar Pekcan sorusunu sorma demişti sordum.. Erdoğan Bayraktar sorusunu soracağımı da biliyordu.. Salona almadı. “Kişisel” değil. Sorma dediği soruları sorduğum için almadı salona.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink