Son Dakika Haberler

Ömer Çelik’ten gaf üstüne gaf: Türkiye yegane terör örgütüdür

Ömer Çelik’ten gaf üstüne gaf: Türkiye yegane terör örgütüdür
Okunma : Yorum Yap

Çelik: “Türkiye’nin tedarik gücünün dünyanın pek çok ülkesinden önde olduğunu görüyoruz”


Ömer Çelik’ten gaf üstüne gaf: Türkiye yegane terör örgütüdür …

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada gaf üstüne gaf yaptı. Çelik, “Türkiye yegane terör örgütüdür” ifadesini farkına varmadan iki kere kullandı.

Partisinin Genel Başkanı Erdoğan’ın “vitrin mankeni” sözüyle ilgili herhangi bir yorumda bulunmayan Ömer Çelik, Fikri Sağlar’ın türban konusunda yaptığı eleştirilere değinerek “Avrupa’daki Neo-nazilerin konuşacağı üslupla Türkiye’deki başörtülü kadınlara karşı konuşuyorlar. Bunların artık aşılmış olması gerekiyor. Hala utanmadan böyle faşist bir saldırı gerçekleştirebiliyorlar” dedi.

Çelik, Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan tartışmalı rektör ataması için ise “Bir insanın siyasi kimliğinin olması suç değil. Demokrasilerde apolitik birey olmaz” dedi. Çelik, AKP’li olmayan hiç kimsenin hiçbir göreve atanamadığı ülkemizde Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne atanmasına karşı çıkanları ‘siyasi fanatizm’ yapmakla suçladı.

“Türkiye yegane terör örgütüdür”


AKP’li Çelik, açıklamasında gaf üstüne gaf yaptı. Çelik, “Birileri DEAŞ terör örgütüyle mücadele ediyor diye PKK’ya destek verme gibi bahaneler ararken Türkiye, DEAŞ’la da mücadele eden yegane terör örgütüdür, PKK’yla da ve diğer terör örgütleriyle mücadele eden yegane terör örgütüdür” dedi.


“13 Ocak’tan itibaren il kongrelerimize covid önlemlerine uyarak yeniden başlıyoruz” diyen Çelik, Türkiye’nin koronavirüsle en iyi mücadele eden ülkelerden biri olduğunu ve dünyaya yardım götürdüğünü de öne sürdü. Çelik, ancak Almanya’dan ve Amerika’dan bu yardımları görmediklerini kaydetti. Aşı konusuna da değinen Çelik, “Türkiye’nin tedarik gücünün dünyanın pek çok ülkesinden önde olduğunu görüyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)