Son Dakika Haberler

Çocuk parkındaki sembol nedeniyle Küçükçekmece Belediyesi’nden iki üst düzey isim görevden alındı

Çocuk parkındaki sembol nedeniyle Küçükçekmece Belediyesi’nden iki üst düzey isim görevden alındı
Okunma : Yorum Yap

Çocuk parkındaki sembol nedeniyle Küçükçekmece Belediyesi’nden iki üst düzey isim görevden alındı

Küçükçekmece’deki bir çocuk parkında örgüt sembollerini andıran görsellerin kullanmasıyla ilgili başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı ile Park ve Bahçeler Müdürü görevlerinden uzaklaştırıldı.

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece’deki bir çocuk parkında PKK’nin kullandığı sembolü andırdığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmayla ilgili açıklama yaptı. Valilik, ilgili işlemlerden sorumlu olduğu belirtilen Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Gevezoğlu ve Park ve Bahçeler Müdürü Şerafettin Mataracı’nın görevlerinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

“Küçükçekmece Belediyesinin İstasyon Mahallesinde bulunan Atatürk Parkı’nda tamamlanan yenileme çalışmaları neticesinde bazı yer döşemelerinde “PKK terör örgütü sembol ve renklerinin kullanıldığı yönündeki ihbar, şikâyet ve mahallinde yapılan tespitler üzerine”, söz konusu materyallerin Kaymakamlıkça kaldırılması sağlanmıştır. Küçükçekmece Kaymakamlığının konuya ilişkin 12.11.2020 tarihli yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; Parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı (S.G.) ile Park ve Bahçeler Müdürü (Ş.M.), 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. vd. maddeleri gereğince, görevi başında kalmalarında sakınca görüldüğünden, Valiliğimizce görevinden uzaklaştırılmıştır.”

NE OLMUŞTU?

Küçükçekmece’ye bağlı İstasyon Mahallesi’nde bulunan Atatürk Parkı’nda tamamlanan yenileme çalışmaları neticesinde bazı yer döşemelerinde “PKK’nin sembol ve renklerinin kullanıldığı yönündeki ihbar, şikayet ve mahallinde yapılan tespitler üzerine” soruşturma başlatılmıştı. Şikayetler üzerine söz konusu parktaki yer döşemesi söküldü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)