Son Dakika Haberler

Orhan Aydın’a verilen Sümeyye Erdoğan cezası beğenilmedi

Orhan Aydın’a verilen Sümeyye Erdoğan cezası beğenilmedi
Okunma : Yorum Yap

Orhan Aydın’a verilen Sümeyye Erdoğan cezası beğenilmedi…

Orhan Aydın, Sümeyye Erdoğan’a hakaretten aldığı ceza için İstinaf’a başvurdu, İstinaf cezayı beğenmeyerek tazminatı yükseltti. Aydın, 4 bin TL yerine 15 bin TL ödeyecek.

Sinema ve tiyatro oyuncusu Orhan Aydın, Sümeyye Erdoğan’a yönelik cinsiyetçi bir paylaşımı sebebiyle “hakaretten” yargılandığı davada 4 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Aydın, cezayı İstinaf Mahkemesi’ne götürerek itiraz etti. Ancak ceza katlandı.

İstinaf Mahkemesi, Orhan Aydın’a Sümeyye Erdoğan’a hakaretten verilen tazminat cezasını az bularak cezayı 4 bin TL’den 7 bin TL’ye çıkardı. Mahkeme bu cezanın 2015’ten bugüne kadar geçen süre için faiziyle ödenmesine karar verince avukatlık vekalet ücretleri ve mahkeme giderleriyle beraber ceza toplam 15.000 TL’ye yükseldi.

Aydın, “Eyy adalet neredesin?” diye isyan ettiği paylaşımında durumu şu ifadelerle anlattı:

“Sümeyya Erdoğan’a hakaretten 4.000 TL ceza almıştım! İstinaf’a başvurduk. Cezayı az bulup 7.000 TL’ye çıkardı, yetmedi 2015 yılından bugüne faiziyle ödemeye, yetmedi avukatlık vekalet ücretleri ve mahkeme giderleriyle toplam 15.000 TL ödememe karar verildi.

Eyy adalet neredesin?”

Orhan Aydın, şu paylaşım sebebiyle ceza almıştı:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)