Son Dakika Haberler

Orhan Bursalı: İdlib’de PKK/PYD yok, dünyanın terörist kabul ettiği HTŞ var

Orhan Bursalı: İdlib’de PKK/PYD yok, dünyanın terörist kabul ettiği HTŞ var
Okunma : Yorum Yap

Orhan Bursalı: İdlib’de PKK/PYD yok, dünyanın terörist kabul ettiği HTŞ var…


Gazeteci Orhan Bursalı, Türkiye’nin İdlib’de olmasını Adana Mutabakatı’na dayandıran Erdoğan’ı eleştirdi.

Bursalı bugünkü yazısında, Erdoğan’ın milletvekillerine yaptığı“Biz Adana Mutabakatı’na dayalı olarak oradayız. Adana Mutabakatı’na göre, rejim tarafından PKK’ye karşı tedbir alınmayacak olursa, bizim güçlerimizin onu kovalama hakkı vardır.” sözlerini hatırlatarak “İdlib’e bakıyorum, PKK / PYD yok. Mutabakatın ana konusu eksik, diğer terör örgütleri ise orada aslanlar gibi duruyor.” uyarısında bulundu.
Yazının ilgili bölümü şöyle:

“Cumhurbaşkanı, Suriye’de Adana Mutabakatı çerçevesinde bulunuyoruz deyip duruyor. Barış Pınarı Harekâtı için gazetecilere bu lafı etmişti geçen ekimde:

“Biz Adana Mutabakatı’na dayalı olarak oradayız. Adana Mutabakatı’na göre, rejim tarafından PKK’ye karşı tedbir alınmayacak olursa, bizim güçlerimizin onu kovalama hakkı vardır.”

Şimdi de aynı sözü birkaç kez dile getirdi. En son geçen cumartesi günü İstanbul’da bir araya geldiği milletvekillerine bunu söylemiş. İdlib’e bakıyorum, PKK / PYD yok. Kim var? Suriye rejim güçleri ile bizim ve dünyanın terörist olarak kabul ettiği HTŞ güçleri. Yani mutabakatın ana konusu eksik, diğer terör örgütleri ise orada aslanlar gibi duruyor.”


Orhan Bursalı’nın yazısı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)