Son Dakika Haberler

Orhan Gencebay’ın ‘dolar’ değerlendirmesine verilen tepkiler dikkat çekti

Orhan Gencebay’ın ‘dolar’ değerlendirmesine verilen tepkiler dikkat çekti
Okunma : Yorum Yap

Orhan Gencebay’ın ‘dolar’ değerlendirmesine verilen tepkiler dikkat çekti: AKP tarafından el konulan Bank Asya Mecidiyeköy şubesinin Orhan Gencebay’ın oğluna verildiğini biliyorsunuz değil mi?

Arabesk sanatçısı Orhan Gencebay, ekonomik gidişat ve döviz kurundaki yükselişle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu kadar abartılı konuşulması, son derece rahatsız edici. Burada art niyet var, bilinçsizlik var. Doların ilk defa bu kadar çıktığını görüyor bazı insanlarımız. Yani yüzde 100 çıktı. Bu bana göre kasıtlı çıkarılmıştır, yabancıların yapmak istedikleri plan projelerine göre çıkmıştır” dedi.

Gencebay’ın adı, 2009’daki borsa tarihinin en büyük operasyonlarından birinde geçmişti. İMKB’deki hisseler üzerinde manipülasyon yapılarak haksız kazanç elde edildiği iddiasıyla hazırlanan iddianamede adı geçen Gencebay ile ile ilgili “Manipülasyon yapmak amacı ile kurulan suç örgütüne üye olmamakla birlikte, suç işlemek amacı ile kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım ettiği” iddiasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

Gencebay’ın “Bu kadar abartılı konuşulması, son derece rahatsız edici. Burada art niyet var, bilinçsizlik var. Doların ilk defa bu kadar çıktığını görüyor bazı insanlarımız. Yani yüzde 100 çıktı. Bu bana göre kasıtlı çıkarılmıştır, yabancıların yapmak istedikleri plan projelerine göre çıkmıştır” açıklamalarının ardından Gencebay’a tepki yağdı.

İşte onlardan bazıları:

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)