Son Dakika Haberler

Öykü Serter: ‘Ayda iyi köfte istiyor’ diyen şuursuz bakanını da al git ey iktidar!

Öykü Serter: ‘Ayda iyi köfte istiyor’ diyen şuursuz bakanını da al git ey iktidar!
Okunma : Yorum Yap

Güzel sunucu Öykü Serter, hem iktidara hem muhalefete öfke kustu!

Serter: ‘Ayda iyi köfte istiyor’ diyen şuursuz bakanını da al git ey iktidar!

Sunucu Öykü Serter, Saray’ın harcaması ve ‘Milletin a. koyacağız’ diyen Cengiz Holding’in silinen vergileri ile İzmir için ayrılan ödeneği karşılaştırarak iktidara ve “çapsız” dediği muhalefe sert eleştiriler yöneltti.

“Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e ödenek 5 milyon! ‘Milletin a. koyacağız ‘diyen Cengiz’in affedilen vergisi 425 milyon! ‘Ayda iyi köfte istiyor’ diyen şuursuz bakanını da al git ey iktidar! Susup duran ezik muhalefet, sen de çapsızlığını al git!” diyen Serter’in eleştirileri şöyle:

“İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı. İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz. Saray’ın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz, bu nedir Allah aşkına? “Milletin a. koyacağız” diyen Cengiz’in affedilen vergisi 425 milyon!

Şu yardımlaşmayı, dayanışmayı gördükçe bizi bizle bırakın, biz kendimizi kurtarırız, yaşatırız, yönetiriz, neyimiz varsa paylaşırız. Bu birlik beraberlikten şov malzemeyi çıkarmayı, enkaz üstüne çıkıp bonus toplamayı, “Yarın hava soğuk değil, yağmur da yok, açıkta kalın” diyebilen bakan utanmazlığını, “halkımız da çürük binalarda oturmasalarmış” arsızlığını, “Ayda’nın acıyan yeri yok, köfte ayran istiyor” diyen şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar!!

Deprem vergilerinin tam da sorulacağı sırada ‘şimdi siyaset zamanı değil’ diyerek aciz kalan, duvar gibi dikilmek yerine zulmün değirmenine su taşıyan, en çok sesinin çıkması gerektiği yerde adaletsizliğin kuyruğuna takılan, tüm zorluklara rağmen her gün yeniden yaşam sevinci yaratıp hayatla barışmaya çalışan bu milleti umutsuzluğa boğan ezik muhalefet, siz de çapsızlığınızı alın, gidin artık!!

Düşün artık bu milletin yakasından. Hepiniz sırtımızda kambursunuz. İşe yaramaz asalaklarsınız…

Şu an elimden gelen haykırmak ve ben de bunu yapıyorum. Yeter!!”

Serter, sözlerinin arkasında durdu: Yediğimiz yürekleri burdan alıyoruz

Öykü Serter, cesaretini kutlayanlara ve eleştirenlere karşı sözlerinin arkasında durdu. Geri adım atmayan Serter, Instagram’daki paylaşımlarını Twitter hesabından da paylaştı. Cesaretinin kaynağı olarak, geçtiğimiz günlerde Manisa’dan Ankara’ya yürümek isterken jandarma tarafından durdurulan madencinin konuşmasını gösteren Serter, “Cesaret bu arkadaşlar..Yediğimiz yürekleri buradan alıyoruz; arayana kaynak burası…İzlediğim andan beri bu enerjiyle yaşıyorum. Beni boşverin tt bu olmalı! “ Öyle mi Alay Komutanı!” #HakkınıVerMadencinin #madenciyleyürü” ifadelerini kullandı.

Manisa’dan Ankara’ya yürümek isteyen bir madencinin yaptığı konuşma sosyal medyada gündem olmuştu. Madenci, kendilerini engelleyen jandarmaya “Devlet gücünü biz de sınamasın. Vallahi de billahi de korkmuyoruz sizden” demişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)