Son Dakika Haberler

Öykü Serter’den Bakan Selçuk’a İstanbul Sözleşmesi tepkisi: Ar eder de az susar insan!

Öykü Serter’den Bakan Selçuk’a İstanbul Sözleşmesi tepkisi: Ar eder de az susar insan!
Okunma : Yorum Yap

Öykü Serter’den Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a İstanbul Sözleşmesi tepkisi: Ar eder de az susar insan!

Sunucu Öykü Serter, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine yönelik paylaşımına tepki gösterdi.

Serter, Bakan Selçuk’un tweetini alıntılayarak “Ar eder de az susar insan! Ne yüzle çıkıp hâlâ konuşabiliyorsunuz, bir kadın olarak ne yüzle? Siz katillerle saf tutun, biz sarılırız kız kardeşlerimizle” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlanarak feshedilen İstanbul Sözleşmesi kararı tepkilere neden oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zümrüt Zehra Selçuk, kararı savunarak “2002’den bu yana Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan liderliğinde ülkemizdeki tüm kadınların siyasi, ekonomik ve sosyal hayata katılımını desteklemek için önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Kadın haklarının teminatı, Anayasamız başta olmak üzere, iç mevzuatımızdaki mevcut düzenlemelerdir. Hukuk sistemimiz ihtiyaca göre yeni düzenlemeleri hayata geçirebilecek kadar dinamik ve güçlüdür. Kadına yönelik şiddet her şeyden önce bir insanlık suçudur ve bu suçla mücadele bir insan hakları meselesidir. Aslolan ilkelerdir. Bu doğrultuda şiddetle mücadelemizi dün olduğu gibi bugün de yarın da sıfır tolerans ilkesi ile kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi. 

Selçuk’un bu paylaşımlarına sunucu Öykü Serter’in de aralarında bulunduğu birçok kişi tarafından tepki geldi. 

Serter, Bakan Selçuk’un paylaşımını alıntılayıp  “Ar eder de az susar insan! Varilde gencecik kadın yakıldı üzerine beton döküldü bu ülkede.. Ne yüzle çıkıp hala konuşabiliyorsunuz, bir kadın olarak ne yüzle? Siz katillerle saf tutun, biz sarılırız kız kardeşlerimizle.. ” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)