Son Dakika Haberler

Öz savunma sonucu kocasını öldüren Melek İpek, tahliye oldu

Öz savunma sonucu kocasını öldüren Melek İpek, tahliye oldu
Okunma : Yorum Yap

Öz savunma sonucu kocasını öldüren Melek İpek, tahliye oldu

108 gün sonra özgürlüğüne kavuşan Melek İpek, “Çocuklarıma kavuştum, bu gece artık rahatça uyuyabileceğim” dedi.

Antalya’da kendisine sistematik bir şekilde işkence uygulayan eşini meşru müdafaa hakkını kullanarak öldürdüğü için tutuklanan ve 108 gün sonra tahliye olan 2 çocuk annesi Melek İpek, “Hayat yeniden başlıyor. Çocuklarıma kavuştum. Bu gece artık rahatça uyuyabileceğim” dedi.  

Döşemealtı ilçesinde servis şoförlüğü yapan Ramazan İpek ile 12 yıllık eşi Melek İpek arasında 7 Ocak gecesi yaşanan tartışmada Ramazan İpek, eşini kelepçe takarak çıplak şekilde saatlerce darp etti. Melek İpek’i ve çocuklarını ölümle tehdit eden Ramazan İpek, sabaha karşı servise gitti. Servisin ardından eve dönen Ramazan İpek ile elleri kelepçeli halde av tüfeğiyle bekleyen Melek İpek arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede Melek İpek, tüfekle eşini vurarak öldürüp ardından 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istedi. Gözaltına alınan Melek İpek, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Bugün görülen 3. duruşmada Melek İpek’in tahliyesine karar verildi.

Kararın ardından 2 saat içinde İpek’in Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliyesi gerçekleşti.

Döşemealtı ilçesi Kovanlık Mahallesi’ndeki evine siyah bir minibüs içinde babası Menderes Çelik, annesi Hatice Çelik, kız kardeşi Nimet Çelik, kızları Ceylin ve İkra ile gelen Melek İpek’i yakınları karşıladı. İpek, akrabalarına gözyaşları içinde sarıldı. “Bugün rahatça uyuyabileceğim” 108 gün sonra özgürlüğüne kavuşan Melek İpek, her zaman adalete güvendiğinin altını çizerek, “Çocuklarıma kavuştum. Bu gece artık rahatça uyuyabileceğim. En çok çocuklarımı özledim. Koğuş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, bana iyi davrandılar. Çocuklarımı çok özledim. İçerdeki tek tesellim onların dışarıda huzurlu ve mutlu olmalarıydı. İçeri girince çocuklarımla sadece sarılabildik. Avukatım Ahmet Onaran’a teşekkür ediyorum. Beni hiç yalnız bırakmadı. Dışarıdan haberleri onun sayesinde aldım. Söyleyecek kelimem yok şu an. Hayat yeniden başlıyor” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)