Son Dakika Haberler

Özel: Erdoğan’ın Mersin ziyaretinde polislerin şarjörleri toplandı

Özel: Erdoğan’ın Mersin ziyaretinde polislerin şarjörleri toplandı
Okunma : Yorum Yap

Özel: Erdoğan’ın Mersin ziyaretinde polislerin şarjörleri toplandı…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin’e yaptığı gezide ‘Cumhurbaşkanlığı koruma ekibi dışında güvenlik güçlerinin ve polislerin silahlarındaki şarjörlerin toplandığını’ öne sürdü. Özel, “kendi polisine itimat etmeyen bu görüntüyle Mersin de tanışmış oldu” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Mersin İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Özel, Erdoğan’ın Mersin’e yaptığı gezi nedeniyle alınan olağanüstü önlemler hakkında bilgi vererek “Dün havaalanından Mersin’e ulaşana kadar otoban üzerinde yer yer 100 metre, yer yer 50 metrede bir polisleri görenler, videolar paylaştılar. O otobanda, o polislere yapılan o zulmün anlamını kimse düşünemedi. Mersin içindeki trafik ve Mersin’de pek çok cumhurbaşkanı ziyaretinde yaşanan bir tatsızlık yaşandı. Cumhurbaşkanlığı koruma ekibi dışında güvenlik güçlerinin, polislerin silahlarındaki şarjörler toplandı. Bu kendi polisine itimat etmeyen bu görüntüyle Mersin de tanışmış oldu” dedi.

KENDİSİNDEN İYİ DÖNÜŞ YAPANA TAHAMMÜLÜ YOK

Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “semazen” gösterisine “utanmazlar”, “soysuzluk”, “kepazelik” diye tepki göstermesi ile ilgili olarak; “Kendisi siyasette en sık ve en uzun süre dönen kişi olduğu için kendisinden başka iyi dönüş yapana tahammülü yok herhâlde. Tahmin ediyoruz, Bahçeli’nin semazen ile ilgili sorunu, kendisinin bir siyasi semazen olmasından kaynaklıdır” dedi.

Özel, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a da “Erdoğan’a teşekkür ederken, Anayasa’mızın toplumu din konusunda aydınlatma görevini kendisine verdiğini söylemiş. Bu külliyen yalan. Anayasa’mızda böyle bir şey yazmıyor. İslamiyet’in ruhuna da aykırı. İslamiyet’te Allah ile kul arasına ruhban sınıfı yoktur” tepkisi gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink