Son Dakika Haberler

Özlem Zengin, ‘o utancını’ “20 yıl sonra” dile getirmiş!

Özlem Zengin, ‘o utancını’ “20 yıl sonra” dile getirmiş!
Okunma : Yorum Yap

-Özlem Zengin, ‘avukatlık yemininde başını açtığı için utancından kafasını kaldıramadığını’ “20 yıl sonra” dile getirmiş!

-AKP’li Zengin’e avukatlık yemininden 20 yıl sonra yaptığı “avukatlık yemininde başımı açtığım için kafamı kaldıramadım” açıklaması hatırlatıldı: Sen niye bekledin?


Uşak Emniyet Müdürlüğü’ndeki ‘çıplak arama’ iddialarını reddederken “Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez” diyen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e sosyal medyadan tepki yağdı.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis’te gündeme gelen Uşak Emniyet Müdürlüğü’ndeki çıplak arama iddialarıyla ilgili, “Vakti zamanında bu başörtüsü yasakları varken, malum FETÖ’cülerin başındaki adam ne demişti, ‘Başörtüsü füruattır’ demişti. Sonuna kadar baltalamıştı. Şimdi ne kadar hapisanedeki FETÖ’cü kadın varsa başörtüsü savunucusu olmuşlar. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim, FETÖ’cülerin malzemesi değilim. Demek isteniyor ki, bir sürü başörtülü kadına bu iğrençlik yapılıyor ve Özlem Zengin buna müsaade ediyor. Siz bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Bu yetmiyor, ne kadar yurt dışına kaçmış FETÖ’cü varsa, beni Twitter’dan etiketleyerek haber paylaşıyor. Ben bir avukatım ve hukuk kaidelerinin ne olduğunu iyi bilirim. Bütün hukuki mevzuatın yanlış uygulaması olabilir, hayatın içinde vardır. Hukuka uygun olarak yapılmıyorsa ben itirazın karşısında sonuna kadar varım. O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Görüntülerle ispatlandı. Bakan Yardımcısı gitti ilan etti. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size bir aferin geldi.” dedi.


‘Onurlu, ahlaklı kadın’ ifadelerine kadınlardan tepki yağdı


Zengin’in açıklamalarına sosyal medyada özellikle kadınlardan tepki yağarken bir sosyal medya kullanıcısı, AKP’li Zengin’e avukatlık yemininden 20 yıl sonra yaptığı “avukatlık yemininde başımı açtığım için kafamı kaldıramadım” açıklamasını hatırlattı.


Zengin, sert ifadelerine devam etti!


Zengin, çıplak arama iddialarıyla ilgili Meclis’te yaptığı sert açıklamaya yönelik yapılan eleştirilere yine aynı sertlikte karşılık verdi:

“FETÖ’CÜLER”


“Utanmadan kadın hakları, kadın hakları. Yahu siz ne anlarsınız kadın haklarından. Bizim hayatımız hak mücadelesiyle geçti. Siz korunaklı alanlarda otururken, biz sokaklarda eylem yapıyorduk.

Biliyorsunuz bu FETÖ’cüler kendilerini çok uyanık ve zeki sanıyorlar. Hayatları hırsızlıkla geçmiş; sınava girmiş çalmışlar, şimdi tam kapıdan girerken öğreniyorum benim sosyal medya hesabıma bloke koymaya çalışıyorlar. Bizi şikayet ediyorlar. Niçin? Meclis’te yaptığım bence çok haklı, çok yerinde, her kelimesini tekrarlayabileceğim bir konuşma için. Kim benim ifade özgürlüğümün önünde engel olabilir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)