Son Dakika Haberler

Özlem Zengin: “Demirtaş, Öcalan’ı örnek alsın”

Okunma : Yorum Yap

Nevroz alanından fotoğraf paylaşan gazeteci Melis Alphan yargılanırken AKP’li Özlem Zengin koltuğunda…


-Özlem Zengin: “Demirtaş, Öcalan’ı örnek alsın”…

Arşivden, “Demirtaş, Öcalan’ı örnek alsın” dediği sözleri çıkan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin hakkında herhangi bir işlem yapılmazken gazeteci Melis Alphan, 2015’te Diyarbakır Nevroz alanından paylaştığı bir fotoğrafta Öcalan’ın resmi görünüyor diye Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7,5 yıla kadar hapisle yargılanıyor!

Meclis’te başlayan “çıplak arama” tartışmasında parmağını sallayarak bu iddiayı dile getirenleri FETÖ’cü ilan eden AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in bir arşiv görüntüsü sosyal medyada gündem oldu. Söz konusu videoda Zengin, “Demirtaş, Öcalan’ı örnek alsın” diyor.


Meclis’te, Uşak’taki çıplak arama iddialarını reddederken kullandığı, “Onurlu kadın, ahlâklı kadın bir sene beklemez. Bu, kurgusal bir harekettir” sözleri nedeniyle tepkilere neden olan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in yıllar önceki sözleri gündem oldu.

Zengin’in, 2015 yılında, AKP’nin ‘resmi yayın organı’ gibi hareket eden yandaş kanal A Haber yayınındaki sözleri yeniden sosyal medyada dolaşıma girdi.

ÖZLEM ZENGİN: ÖCALAN’I REHBER ALMASI LAZIM


Sevilay Yılman’ın sunduğu programda konuşan Özlem Zengin’in, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ı örnek almadığı için eleştirdiği görüldü. Özlem Zengin, “Selahattin Demirtaş’ın kullandığı dil, Öcalan’ın dilinden çok farklı. Kendisinin onu rehber alması lazım” ifadelerini kullandı.

İşte o yayın:

Gazeteci Alphan AKP’nin adaletine tepki gösterdi


Çözüm süreci sırasında Diyarbakır Nevroz alanından paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle yıllar sonra hapis istemiyle yargılanan Gazeteci Melis Alphan, AKP’nin adaletine tepki gösterdi.

Alphan, “2015’te “Öcalan’ı örnek alsın” diyen Özlem Zengin bugün AKP Grup Başkanvekili. Ben ise 2015’te paylaştığım fotoğrafta Öcalan’ın resmi görünüyor diye Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7,5 yıla kadar hapisle yargılanıyorum. Senin ‘adaletin’ bu kadar işte AKP” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)