Son Dakika Haberler

‘Paradan 6 sıfırı attık’ diye övünen Erdoğan’a Babacan’dan yanıt: Gazetelerden öğrendi

‘Paradan 6 sıfırı attık’ diye övünen Erdoğan’a Babacan’dan yanıt: Gazetelerden öğrendi
Okunma : Yorum Yap

‘Paradan 6 sıfırı attık’ diyen Erdoğan’a Babacan’dan yanıt: “Gazetelerden öğrendi. ‘Keşke ben açıklasaydım’ dedi”

‘Paradan 6 sıfırı attık’ diye övünen Erdoğan’a Babacan’dan yanıt geldi. Babacan, “Gazetelerden öğrendi. Bana sordu ertesi gün, ‘Ya bu ne’ dedi, ‘Paradan 6 sıfır mı atıyorsunuz?’ dedi. Ben de ‘evet’ dedim. ‘Keşke söyleseydin de ben açıklasaydım niye sen açıkladın’ dedi” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın “Paradan 6 sıfırı attık” sözlerine DEVA Partisi lideri Babacan yanıt verdi.

2005 yılında paradan 6 sıfır atılarak, Yeni Türk Lirası banknotlar tedavüle girdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a yönelik ‘6 sıfır’ eleştirileri geçtiğimiz günlerde gündem oldu. Erdoğan’ın paradaki sıfırların kendi talimatıyla atıldığını öne sürdü. FOX TV’de İlker Karagöz’le Çalar Saat programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Babacan, Erdoğan’ın paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendiğini söyledi.

”Keşke söyleseydin’ dedi’

Babacan, şöyle konuştu:

“Paradan 6 sıfırı biz attık diyor. Paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendi. Bana sordu ertesi gün, ‘Ya bu ne’ dedi, ‘Paradan 6 sıfır mı atıyorsunuz?’ dedi. Ben de ‘evet’ dedim. ‘Keşke söyleseydin de ben açıklasaydım niye sen açıkladın’ dedi. Paradan 6 sıfır atma törenini biz Merkez Bankası’nda yaptık. Bugün böyle bir şey olsa, tören Merkez Bankası’nda mı yapılır yoksa külliyede mi yapılır? Bunu kendisini kınamak için söylemiyorum. Devletin başındaki kişi her şeyi bilmek, her şeye burnunu sokmak zorunda değil. Devletin başındaki kişinin yapacağı iş, ehil ve dürüst kadroları kilit yerlere koyacak ve genel koordinasyon sağlayacak o kadar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)