Son Dakika Haberler

Pegasus duyurdu: Kapanma kararından önce bilet alanlar izinsiz seyahat edebilecek

Pegasus duyurdu: Kapanma kararından önce bilet alanlar izinsiz seyahat edebilecek
Okunma : 3 Yorum

Pegasus duyurdu: Kapanma kararından önce bilet alanlar izinsiz seyahat edebilecek…

Pegasus Hava Yolları, seyahat iznine tâbi olunan durumlara ilişkin bilgilerini güncelledi. Şirket, “Kapanma kararından önce bilet alanların izinsiz seyahat yapabileceğini” belirtti.

Pegasus’un sayfasındaki açıklama şöyle:

“Değerli Misafirlerimiz,

29 Nisan 2021 19.00 itibariyle başlayıp 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek tam kapanma sürecinde zorunlu haller haricinde seyahatlerde kısıtlamalar bulunmaktadır. T.C. İçişleri Bakanlığı’na ait e-başvuru sistemi üzerinden veya 199’u arayarak seyahat izin belgesi alınması ve beraberinde HES kodunun ibrazı gerekmektedir. Bu koşulları sağlamayan misafirlerimiz uçuşlara kabul edilmeyecektir.

Bu durumun tek istisnası olarak tam kapanma kararından önce alınan biletlerle, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 24.00’e kadar (19.00-24.00) arasına yönelik istisna getirilecek şekilde) seferine başlayacak olan uçak yolculukları için seyahat izin belgesi istenilmeyecektir.

Yurt içi uçuşlarda bilet almadan önce seyahat izin belgesi almanız gerekmektedir. Yurt dışı uçuşu olan, yurt dışından gelen ya da yurt dışına devamı olup iç hat bağlantılı uçuşu olanlar için seyahat izin belgesi gerekmemektedir.

27 Nisan 2021 tarihinden önce alınan ve 17 Mayıs’a kadar olan tüm yurt içi biletler için cezasız değişiklik, açığa alma ve ücretsiz iptal haklarınız bulunmaktadır. Cezasız değişiklik ya da açığa alma işlemlerinizi https://www.flypgs.com/bilet-islemleri web sayfamız veya mobil uygulamamız aracılığıyla gerçekleştirebilir, kesintisiz iade işlemleriniz için çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Çağrı merkezimizde yaşanan normalin üzerindeki yoğunluk sebebiyle işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirmeniz için web sitemiz ve mobil uygulamamızı tercih etmenizi öneririz.

Saygılarımızla,

Pegasus Hava Yolları”

THY’de durum farklı

Türk Hava Yolları (THY) ise, konuya ilişkin henüz bir güncelleme yapmadı. THY’nin kapanma kararı öncesinde bilet alanların da seyahat izni alması gerektiğini belirten açıklama resmî sayfasında görülmeye devam ediyor.

THY’nin sitesinde “önemli duyurular” kısmında konuya dair şu bilgi paylaşılmış:

YORUMLAR (3)