Son Dakika Haberler

Peker’den orman yangınlarına ilişkin kritik açıklama

Peker’den orman yangınlarına ilişkin kritik açıklama
Okunma : Yorum Yap

PEKER, ORMAN YANGINLARI ÜZERİNDEN HDP’NİN HEDEF GÖSTERİLMESİ KONUSUNDA UYARDI!

Peker, HDP’yi hedef gösterenlere sağduyu çağrısı yaparak “Yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir? Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin” dedi.

Ülkenin farklı yerlerinde art arda başlayan orman yangınları şüphe yaratırken yetkililer tarafından sabotaj olma ihtimali de değerlendiriliyor.

Doğu Perinçek ve bazı basın yayın organlarının bu yangınların PKK tarafından çıkarıldığını öne sürerek HDP’ye saldırması sosyal medyada da destek buldu. Öte yandan İçişleri Bakanlığı ve Manisa Valiliği yangınlar sürecinde yakalanan bazı PKK şüphelilerinin orman yangınlarıyla ilişkili olduğuna dair bir bulgunun söz konusu olmadığını açıkladı.

Ülkücü mafya lideri Sedat Peker de konuya ilişkin açıklamada bulunarak provokasyonlar konusunda halkı uyardı. Korona ile mücadele eden Peker, sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda “Yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir? Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin” uyarısında bulundu.

Peker’in ifadeleri şöyle:

“İÇ SAVAŞ ÇIKARMA NİYETİNDE OLANLAR, BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ”

Kıymetli dostlarım, terör ile mücadele kanunları kapsamında 1 litre benzin alabilmek için dahi karakol iznine başvurulurken ayrıca da her sokak başında polis ve jandarma kontrolleri yapılırken, henüz ortada yakalanan hiçbir fail olmadığı halde Bu yangınları HDP’liler … çıkarıyor demek acaba hangi akıla hizmet? Ülkenin en az 20 ayrı yerinde orman yangınları var. Bir orman yangını çıkarmak için en az birkaç bidon benzin gerektiği gerçeği ortadayken kendimize şu soruyu sormamız gerekmez mi: Bu benzinleri polis kontrol noktalarından HDP’liler… nasıl geçirmiş olabilirler? Yangınlar daha yeni başlamışken, hiçbir fail henüz yakalanmamışken, yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir? Tekrar tekrar söylüyorum, iç savaş çıkartma gayesinde olanlar ve bu amacı taşıyanlara bilip ya da bilmeden hizmet edenler şunu sakın unutmayın, belki bugün olmasa da bir gün bunun bedelini mutlaka ödeyeceksiniz. Ülkemizi gerçekten seven gerçek milliyetçiler, gerçek vatanseverler; her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmayın. Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin Benim samimiyetime ve tecrübeme lütfen inanın. Sağlığıma kavuşmama az kaldı,…inşallah önümüzdeki günlerde daha sık beraber olacağız. doncu sülüman, fındık kadar beyninle tarihten yalan yanlış örnekler verdiğini okuyorum. Sakın seninle işim bitti zannetme. Seni ve seni destekleyenlerin gerçek yüzünü tüm dünyaya göstermeden bu dünyadan ayrılmak gibi bir niyetim yok”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink