Son Dakika Haberler

‘Peker’e koruma kararı’ haberiyle ifşa edilen AKP’li vekil, AA’ya tepki gösterdi

‘Peker’e koruma kararı’ haberiyle ifşa edilen AKP’li vekil, AA’ya tepki gösterdi
Okunma : Yorum Yap

‘Peker’e koruma kararı’ haberiyle ifşa edilen AKP’li vekil, AA’ya tepki gösterdi

💥AKP’li Selami Altınok’tan Anadolu Ajansı’nın ‘Sedat Peker’e koruma kararı’ haberine tepki: “Servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir”…

💥Anadolu Ajansı (AA) “Sedat Peker’e verilen koruma kararı belgelerinde FETÖ izi tespit edildi” diyerek AKP’li vekilin imzasının bulunduğu haberi yayımladıktan bir süre sonra kaldırdı. O belgede imzası bulunan AKP’li Altınok, “Servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir” diyerek tepki gösterdi.

AKP Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Anadolu Ajansı’nın (AA) servis ettiği “Sedat Peker’e verilen koruma kararı belgelerinde FETÖ izi tespit edildi” haberine tepki gösterdi. AA’nın paylaştığı koruma belgesini imzalayanlar arasında Selami Altınok’un adı da ‘İl Emniyet Müdürü’ sıfatıyla yer alıyordu. Altınok, haber ve paylaşılan belgeye ilişkin, “‘FETÖ izi bulundu’ başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir” dedi.

Altınok, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İDDİA SAHİPLERİNİ AĞIR VEBAL ALTINA SOKMUŞTUR”

“Son günlerde kamuoyunu meşgul eden şahsın koruma kararına ilişkin haberlerde ve ‘FETÖ izi bulundu’ başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir.

Şahsım, birlikte çalıştığım ve koruma kararı verilen belgede adı geçen imza sahiplerinin gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinde yürüttükleri mücadele ve gösterdikleri duruşa tüm milletimiz ve kamuoyu yakından şahittir.

Bunun aksine bir ima, iddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)