Son Dakika Haberler

Peker’in ‘belediye başkanına komplo düzenlediler’ dediği kaset bu!

Peker’in ‘belediye başkanına komplo düzenlediler’ dediği kaset bu!
Okunma : Yorum Yap

AKP’li Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu makamından ettiği söylenen “komplo kasedi” yeniden gündemde.

Kadıoğlu, makamındaki 2 genç kızla sergilediği aşırı samimiyet sonrası istifa etmek zorunda kalmıştı. Peker, bu görüntülerin Süleyman Soylu’nun kurduğu komplo neticesinde olduğunu iddia etti.

Sedat Peker, yeni tweet serisinde Esenyurt Eski Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifa etmesi sürecine değinerek “Kadıoğlu’na kaset komplosu ve kuruldu istifa etmek zorunda kaldı” iddiasında bulundu.Peker, Kadıoğlu’na Esenyurt üniversitesinde burslu olarak okuyan bazı kadınlar aracılığı ile kaset komplosu kurulduğunu, kızların isimlerinin kendisinde olduğunu ileri sürdü. Kadıoğlu’na kurulan kaset komplosuyla ilgili Soylu’yu işaret eden Peker, Kadıoğlu’nun durumdan haberdar olmadan hala Soylu ile yakın dostluk ilişkisi içinde olduğunu iddia etti.

Necmi Kadıoğlu, 28 Mart 2004 seçimlerinde AKP’den Esenyurt Belediye başkanı olarak seçildi. Kadıoğlu, istifa ettiği 2017 yılına kadar tam 14 yıl Esenyurt Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

Kadıoğlu, yaklaşık 14 yıl yürüttüğü başkanlık görevinden ayrılma nedenine ilişkin sağlık sorunlarını gerekçe gösterse de, Kadıoğlu’nu istifaya götüren sürecin sosyal medyada dolaşıma giren görüntülerle başladığı iddia edildi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, “Belediye ile ilgili tartışılan bir konu yok” derken,  AKP Sözcüsü Mahir Ünal da Kadıoğlu’nun istifasının önceki istifalarla benzer olmadığını, sağlık nedeniyle olduğunu söylemişti.

İşte o görüntüler:

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink