Son Dakika Haberler

Peker’in “Deniz Baykal’a kadın götürüyordu” dediği Korkmaz Karaca, nasıl Saray’lı oldu?

Peker’in “Deniz Baykal’a kadın götürüyordu” dediği Korkmaz Karaca, nasıl Saray’lı oldu?
Okunma : Yorum Yap

Sedat Peker’in “Deniz Baykal’a kadın götürüyordu” dedeği Korkmaz Karaca, nasıl Saray’lı oldu?

ABD’yi dolandırmaktan Avusturya’da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkisi ifşa olan Korkmaz Karaca, hakkındaki yeni iddialarla gündeme bomba gibi düştü.

Sedat Peker’in “Deniz Baykal’a kadın götürüyordu” dediği Korkmaz Karaca, nasıl ‘Baykal’ın prensi’ iken SARAY’lı oldu?

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi, AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, AKP MKYK üyesi Korkmaz Karaca, Sedat Peker’in ifşaları ile yeniden gündemde. Peker, Karaca’nın “Baykal’a kadın götürdüğünü” ve Baykal’ın bu nedenle “onların eline düştüğünü” iddia etti.

Peker, aynı zamanda Karaca’nın Sütaş dahil birçok şirketten ‘danışmanlık’ adı altında yüklü paralar aldığını da iddia ederek Karaca’nın ‘4-5 yılda zenginleşmesine’ dikkat çekti. Sedat Peker, Karaca’ya “Sen Maltepe’de sıradan bir evde otururken nasıl oldu dört – beş senede Çekmeköy’ün süper lüks villalarından birinin sahibi oldun?” diye sordu.

İddiaların ardından Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Karaca’yı istifaya davet etti.

KARACA’NIN DİKKAT ÇEKEN YÜKSELİŞİ VE SAVRULUŞU

KRT’nin verdiği bilgilere göre;

43 yaşındaki Korkmaz Karaca, baba tarafından Ardahanlı.

Karaca önce Sözcü’de, sonra da siyasi konjonktür gereği Hadi Özışık’ın internethaber.com sitesinde yazdı.

Siyasete CHP’de başlayıp, dönemin Genel Başkanı Deniz Baykal’ın gözdesi oldu. Bir dönem yapılan haberlerde Karaca’nın ismi ‘Baykal’ın prensi’ diye geçiyordu.

Baykal’ın Genel Başkanlık’tan çekilmesi ve Baykal’a yakın üst düzey isimlerin partide görev alamamasından sonra Karaca’nın da parti ile ilişkisi kesildi.

2009 yılının Haziran ayında Merve Ceylan ile evlenen Korkmaz Karaca’nın nikah şahitliğini CHP Genel Başkanı sıfatı ile Deniz Baykal yapmıştı.

Uzun süre CHP ile ilişkisini kesti ancak Deniz Baykal ile görüşmeye devam etti. Baykal hastalandığında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte hastanede ziyaret etmişti.

31 Mart Seçimine sayılı günler kala “Dört yandan saldırı altında olan ülkeye bu kritik dönemde, Usta gerek…” dedi ve Erdoğan’la ve AKP kurmaylarıyla samimi fotoğraflarını paylaştı.

24 Haziran’da da Erdoğan’ı desteklediğini ortaya koydu. Karaca Erdoğan’a olan desteğini açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi oldu. Daha sonra AKP içerisinde görevler aldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink