Son Dakika Haberler

Peker’in iddialarını ‘duymayan’ yargı, Ahmet Şık ve HDP’nin peşine düştü!

Peker’in iddialarını ‘duymayan’ yargı, Ahmet Şık ve HDP’nin peşine düştü!
Okunma : Yorum Yap

Peker’in iddialarını duymayan yargı, Ahmet Şık ve HDP’nin peşine düştü!

💥Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in birbirinden iddialı açıklamalarının ardından sessizliğe bürünen bağımsız yargı iş başında: HDP’ye yeniden kapatma davası açılırken TİP Milletvekili Ahmet Şık hakkında da resen soruşturma başlatıldı…

Peker’in açıklamaları ile köşeye sıkışan AKP, gündemi sola ve Kürtlere saldırarak bulanıklaştırmaya çalışacağının belirtilerini verdi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’nin kapatılması istemiyle yeniden dava açtı. İddianame, Anayasa Mahkemesine gönderildi.

Öte yandan, ‘Katil devlet’ dediği için TİP Milletvekili Ahmet Şık hakkında da resen soruşturma başlatıldı. Şık, buna yanıt olarak ‘el artırarak’ “Eksik tespit, seri katil” dedi.

Ankara başsavcılığı, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında katıldığı iki ayrı programdaki ifadeleri nedeniyle soruşturma başlattı.

Şık, katıldığı bir yayında “Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet, Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir” demişti. AA’nın aktardığına göre, bu sözler üzerine Şık halkında resen soruşturma başlatıldı.

Şık soruşturma haberinin ardından Twitter hesabından sözlerinin arkasında durarak el artırdı:

“Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir. Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)