Son Dakika Haberler

Peker’in ‘Kemiklerini kırdırdım’ dediği İşbaşaran’dan yanıt geldi: Seni fazla öttürmezler

Peker’in ‘Kemiklerini kırdırdım’ dediği İşbaşaran’dan yanıt geldi: Seni fazla öttürmezler
Okunma : Yorum Yap

Peker’in ‘Kemiklerini kırdırdım’ dediği İşbaşaran’dan yanıt geldi: Seni fazla öttürmezler …

Sedat Peker, yayınladığı 3’üncü videoda eski milletvekili Feyzi İşbaşaran‘ı kastederek “Kemiklerini kırdırdım” dedi. İşbaşaran, Peker’e “Seni oralarda daha fazla öttürmezler. MİT/polis himayesinde mafyacılık oynamanın ömrü bu kadar.” diyerek yanıt verdi.

Hakkında operasyon düzenleneceğini öğrendikten sonra yurt dışına kaçan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Mehmet Ağar ve oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar ile ‘Pelikan’ grubuna ilişkin suçlamalarda bulunduğu video yayınlarına devam etti. Peker, yayınlanan 3’üncü videoda 2014 yılında milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın karakolda uğradığı saldırıyı üstlendi. İşbaşaran, Peker’e tepki gösterirken “Seni orada fazla öttürmezler” ifadesini kullandı.

Peker, daha önce reddettiği eski milletvekili Feyzi İşbaşaran iddialarına ilişkin de “Sayın Cumhurbaşkanımızın eşine küfür etti diye ben karakolda milletvekilinin kemiklerini kırdırdım. Yetmedi, bir de mahkemede kırdırdım. Pişman değilim” diye konuştu.

Eski AK Parti Elazığ milletvekili İşbaşaran, 2014 yılında Twitter’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındığı polis merkezinden çıkışta AKP’li kalabalık bir grubun protestosuyla karşılaşmıştı. İşbaşaran, daha sonra ifadesinin alınması için adliyeye götürülürken başka bir grubun saldırısına uğramıştı. Saldırı olayına karıştığı iddia edilen isimlerden biri de avukat İsmail Barbaros Aslan‘dı. Sedat Peker’in avukatlığını yapan Aslan, o dönem Hürriyet gazetesine, “Ben o kavgaya katılmadım. Evet oralarda bulundum; ancak aldığı darptan benim bir dahlim yok. Bunu gösteren bir kamera kaydı da görgü tanığı da yok. Bu iddialar ile ilgili polise ifade verdim. Zor bir gece geçirdim. Kendisi bizi suçladı; benden şikâyetçi oldu. Ben de kendisinden şikâyetçi olacağım” demişti.

İŞBAŞARAN’DAN YANIT

İşbaşaran, Peker’in açıklamaları üzerine Twitter hesabından yanıt verdi. “Sen benim muhatabım değilsin ama videoda adım geçtiği için bir iki şey yazmak istedim” diyen İşbaşaran şu mesajları paylaştı:

“Senin muhatabın, hizmet ettiğin Erdoğan, Mehmet Ağar, Korkut Eken ve seni yıllarca kullanan polis teşkilatıdır.

-Eşine, çocuklarına yapılanan üzüldüm ama sen de onları bırakıp kaçmayacaktın!

Sen nasıl bir delikanlısın ki; Bir AKP milletvekili (Metin Külünk), parti teşkilatı ve polisle anlaşarak bir tetikçini gönderip gözaltında elleri kelepçeli birine saldırıyorsun? Benim kemiklerim falan kırılmadı ama bir polisin parmağı kırıldı, o polise üzüldüm.

‘KULLANILMA SÜREN DOLDU’

Türkiye’de polis olmadan mafya olmaz. Polisin kanatları altında yıllarca çetecilik faaliyetlerinde bulundun, sana mafya da denilmez. Mafyanın, İtalya’da olduğu gibi kurumsal kimliği var, polisle, istihbarat ile işbirliği yapmaz ama sen polis işbirlikçisisin ve kullanılma süren doldu.

Bir de ‘Feyzi İşbaşaran beni şikayet ediyor’ diyorsun. Seni kime şikayet ettim veya ediyorum? Şikayet etmem gereken kişi ve kurumlar senin sahiplerin zaten. Erdoğan ve ailesini tehdit ediyorsun, seninle onların meselesi, beni hiç ilgilendirmez!

İstediğin kadar Hakan Fidan’a güzellemeler yap, seni oralarda daha fazla öttürmezler, gerisini Mit/polis abilerine anlatırsın. MİT/polis himayesinde mafyacılık oynamanın ömrü bu kadar! Umarım adil yargılanırsın ve cezaevinde başına bir iş getirmezler.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)