Son Dakika Haberler

Peker’in yolsuzluk yapıyor dediği Soylu’nun danışmanı: Köyüme camii yaptırıyorum

Peker’in yolsuzluk yapıyor dediği Soylu’nun danışmanı: Köyüme camii yaptırıyorum
Okunma : Yorum Yap

‘Vatan, millet, Sakarya, Allah, Kuran, cami…’

➡️Peker’in yolsuzluk yapıyor dediği Soylu’nun danışmanı: Köyüme camii yaptırıyorum!

Sedat Peker, yayınladığı 5. videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Hacıoğlu, Sedat Peker’in iddialarını reddeden bir açıklama yayımladı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolar aracılığıyla gündeme getirdiği iddialara AKP kanadından bir cevap daha geldi. Peker’in dün yayınladığı beşinci videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu isimli danışmanının, danışmanlık maaşıyla milyonluk servete sahip olduğunu açıklamıştı. Süleyman Soylu’nun yakın çevresinin devlet imkanları ile zengin edildiğini söyleyen Peker, “Süleyman Soylu’nun Ali Faik Hacıoğlu diye danışmanı var. Bu kişi 1.6 milyon liralık arabaya biniyor. Trabzon’a 5 milyon TL’ye ev yaptırıyor. Danışman maaşı 10 bin TL ya vardır ya yoktur. Danışmanı bile zengin…” dedi.

Peker’in açıklamalarının ardından hedefte olan Ali Faik Hacıoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Ben Ali Faik Hacıoğlu, Hayatımda eroin, kokain satmadım, kimseyi öldürmedim, kimsenin malına çökmedim. Devletime, milletime ihanet etmedim. Devletimi yabancı servislere satmadım..” notuyla paylaştığı açıklamasında 15 Temmuz vurgusu yaparak köyüne cami inşaatı yaptırdığını belirtti.

Hacıoğlu açıklamasında, “Müptezellikte, millete ihanet etmede ve gayri meşru kazançlarla insanlara zulüm edenler, geçmişte FETÖ ile iş tutup zalimlikte zirve olan karakter yoksunları, şimdi kendi gibi müptezellere sufle ederek itibar suikastı yapacaklarını zannediyor” diyerek Peker’i hedef aldı.

Ayrıca açıklamasında 2002 yılında AKP kurulduğundan siyasi çalışmalarına başladığını, ticaretle uğraştığını ve köylerine cami ile imam evi yaptırdıklarını açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)