Son Dakika Haberler

Pervin Buldan ‘gizli ittifaklara’ kapıları kapadı

Pervin Buldan ‘gizli ittifaklara’ kapıları kapadı
Okunma : Yorum Yap

Pervin Buldan ‘gizli ittifaklara’ kapıları kapadı: Artık kimse kapalı kapılar ardında HDP ile ittifak görüşmeleri yapamayacak

Deva Partisi’nin ‘HDP’yle görüşebiliriz ama ittifakı milletimizle yapacağız’ açıklamasının ardından HDP’den de ittifak açıklaması geldi. HDP Eş Genel Başkan Pervin Buldan, ‘Artık kimse kapalı kapılar ardında HDP ile ittifak görüşmeleri yapmayacak, yapamayacak. Halkımız bunu kabul etmiyor. Halkımız, şeffaf, açık bir ittifak istiyor. Bunun için kapımız bütün muhalefet partilerine açıktır’ dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kars’ta HDP İl Başkanlığı binasında düzenlendiği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Buldan, salgın süreci dolayısıyla halkla bir araya gelemediklerini, bu kapsamda normalleşme sürecinde ziyaretlere başladıklarını söyledi.

‘İSTEYEN GELİR, İSTEMEYEN GELMEZ’

Halka 7 Haziran 2015 seçimlerinde büyük umut olduklarını savunan Buldan, şunları belirtti:

“Bu ülkeye barış, demokrasi, özgürlükler gelecekse bunlar demokrasi güçlerinin bir araya geldiği ve oluşturacağı ittifaklarla gelecektir. Şimdi herkes HDP’yi bir öcü partisi olarak görüyor ve önümüzdeki seçimlerde bizimle ittifak yapılmaması için önlemler almaya başladılar. Bakalım biz başkalarıyla ittifak yapacak mıyız? Kazandıran ve kaybettiren bir pozisyonda olan milyonlarca insanın oy verdiği bir parti, başkalarına gitmek yerine, diğer partilere kapısını açacak şeffaf ve demokratik bir ittifakın önünü açacak. İsteyen gelir, isteyen gelmez, bu kadar basittir.”

‘TÜM MUHALEFET PARTİLERİNE KAPIMIZ AÇIK’

Pervin Buldan, “Artık kimse kapalı kapılar ardında HDP ile ittifak görüşmeleri yapmayacak, yapamayacak. Halkımız bunu kabul etmiyor. Halkımız, şeffaf, açık bir ittifak istiyor. Bunun için kapımız bütün muhalefet partilerine açıktır. Gelecek olan, bizimle ittifak yapacak olan bütün muhalefet partilerine kapımız açıktır.” diye konuştu.

DEVA PARTİSİ NE DEMİŞTİ?

Demokrasi ve Atılım Partisi (Deva)  Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, “HDP’nin olduğu bir ittifakta yer alır mısınız?” sorusuna “Demokratik yollarla, meşru zeminde parlamentoya girmiş herkesle irtibat kurabiliriz, görüşme de yapabiliriz ama seçimler için söylüyorsanız bu ittifakı milletimizle yapacağız” cevabını vermişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)