Son Dakika Haberler

Pınar Gültekin cinayetinde şok gelişmeler: DNA’lar katilin annesiyle uyumlu çıktı

Pınar Gültekin cinayetinde şok gelişmeler: DNA’lar katilin annesiyle uyumlu çıktı
Okunma : Yorum Yap

Pınar Gültekin cinayetinde şok gelişmeler: DNA’lar katilin annesiyle uyumlu çıktı…

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Pınar Gültekin cinayetinin işlendiği yerde bulunan varil içerisinde ele geçirilen sigara izmaritlerinden elde edilen DNA’nın, şüpheliler Şükrü Gökan Orhan ve anne Ayten Avcı’nın DNA’sı ile uyumlu olduğunu belirtti.

DNA tespitinin yanı sıra MOBESE görüntülerindeki araçlar ve çelişkili ifadeler nedeniyle Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen; anne Ayten Avcı, baba Selim Avcı ve Şükrü Gökan Orhan’ın suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçundan haklarında verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair karar da bozulmuş oldu.

Ne olmuştu?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi olan 27 yaşındaki Pınar Gültekin, Cemal Metin Avcı tarafından boğularak öldürülmüş ve cesedi varilde yakıldıktan sonra üzerine beton dökülmüştü. Korkunç cinayetin ayrıntıları katil yakalandıktan sonra ortaya çıktı.

16 Temmuz 2020’de kaybolan Gültekin’e dair 5 günlük soruşturmanın ardından Gültekin’in eski sevgilisi 32 yaşındaki Cemal Metin Avcı yakalandı. Avcı suçunu itiraf etti ve çıkarıldığı mahkemece ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek’ suçundan tutuklandı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı ve Şükrü Gökan Orhan’ın suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçundan haklarında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. Ancak yeni deliller nedeniyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bu kararı bozdu.

Kararda, İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı’nca düzenlenen raporda olay yerinde bulunan bir varil içerisinden ele geçirilen sigara izmaritlerinin şüpheliler Şükrü Gökan Orhan ve anne Ayten Avcı’nın DNA profiliyle uyumlu olduğu belirtildi.

Avcı’ya cinayet sonrası bu kişilerin yardım etmiş olduğu düşünülüyor. Ancak bu yardımın Cemal Metin Avcı gözaltına alındıktan sonra yapıldığı düşünülüyor. Bu kişilerin gece 00.00’da bağ evine gidip delilleri kararttığı sanılıyor.

Cumhuriyet savcısının istifası

Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde ismi geçen Muğla Cumhuriyet Savcısı Doğukan Yılmazer’in görevinden istifa ettiği, Ankara´da avukatlık mesleğine başladığı belirtildi.

Avcı, tutuklanıp cezaevine gönderildikten bir süre sonra savcılığa başvurup ek ifade vermek istemiş ve ifadesinde Pınar Gültekin´’i suçlayıcı iddialar ileri sürmüş ve bir bölümünde de Muğla Adliyesi’´nde görevli savcı Yılmazer’den bahsetmişti.

Avcı, Gültekin ile ilişkileri olduğunu ve Pınar´ın bu ilişkiyi eşine söylemekle tehdit ederek kendisinden sürekli para istediğini iddia ediyor.

Avcı ifadesinde, savcı Yılmazer’in de Pınar Gültekin ile ilişki içinde olduğunu, Savcı Yılmazer’in, Pınar´ın düşük notları için okul dekanı ve hocalarıyla görüştüğünü, bir süre sonra da bu ilişkiden dolayı Pınar Gültekin´e baskı yapmaya çalıştığını iddia ediyor.

Avcının ifadelerinin ardından soruşturma başlatan HSK, bir başmüfettiş görevlendirildi. Bu süreçte tayini Erzurum’a çıkan savcı Yılmazer izne ayrıldı, ardından da görevine başlamadan HSK’ya istifa dilekçesini gönderdi ve ‘ailevi sebepler’ ileri sürdü. HSK’nın başlattığı soruşturma ise devam ediyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink