Son Dakika Haberler

Pınar Gültekin davasında bir şüpheli daha tutuklandı

Pınar Gültekin davasında bir şüpheli daha tutuklandı
Okunma : 10 Yorum

Pınar Gültekin davasında bir şüpheli daha tutuklandı

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin soruşturmada katil zanlısı Metin Cemal Avcı’nın kardeşi de tutuklandı.

Metin Cemal Avcı’nın kardeşi, Pınar Gültekin cinayetine ilişkin delil karartma suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, soruşturma kapsamında Muğla’da bar işleten Metin Cemal Avcı tutuklanmış ve suçunu da itiraf etmişti. Avcı, Pınar Gültekin’in kendisine şantaj yaptığını, evli olduğu için aralarındaki ilişkiyi eşine söylemekle tehdit ettiğini de iddia etmişti.

Avcı, cinayeti tek başına işlediğini, sonrasında Pınar’ın cesedinin varile konması ve taşınmasını da tek başına yaptığını anlatmıştı. Ancak olay yerinde ikinci bir kişinin de olduğu şüphesi hep gündemdeydi. Gültekin ailesi de bu şüpheyi dile getiriyordu.

HTS SİNYALLERİ OLAY YERİNDEN

Bu şüphenin peşinden giden soruşturma birimleri yeni bir bulguya ulaştı. Tutuklu zanlı Metin Cemal Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın (26) telefon sinyallerinin de abisiyle aynı zaman diliminde olay yeri ve yakınlarında tespit edilmesi üzerine Mertcan Avcı da gözaltına alındı. Ancak sinyaller olay gününden hemen sonra Pınar’ın kayıp olduğu dönemde olduğu için bu zanlı olaydan sonra abisiyle birlikte olay yerine giderek ‘delil karartmakla’ suçlanıyor. Cinayete herhangi bir şekilde yardım ettiğine dair bir suçlama veya delil yok.

‘BİRA ALMAYA GİTMİŞTİM’

İfadesi alınan Mertcan Avcı, cinayetin işlendiği bağ evine gittiğini kabul etti ancak delil karartma suçlamasını reddetti. Bağ evinde alkollu içkileri koydukları depo olduğu için oraya gittiğini söyleyen Avcı “İşyeri için biraları almaya gidiyordum. Herhangi bir şey görmedim” dedi.