Son Dakika Haberler

Pınar Gültekin’in babası, hakime tepki göstererek salonu terk etti

Pınar Gültekin’in babası, hakime tepki göstererek salonu terk etti
Okunma : Yorum Yap

Pınar Gültekin’in babası, hakime tepki göstererek salonu terk etti…

Pınar Gültekin cinayetinin duruşmasında katil zanlısı Avcı, akıl almaz iddialarda bulundu!

Sanık Avcı, ‘Pınar benden para istedi. Pınar bana tecavüz ettirdi. Çıplak görüntülerimi çekti, özel görüntülerim elinde’ iddialarında bulundu ancak hiçbir kanıt sunamadı. Pınar Gültekin’in babası, hakimin tutumuna tepki göstererek duruşmayı terk etti.


Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşması bugün yapıldı. Avukat Rezan Epözdemir‘e söz verilmemesi üzerine, Baba Sıddık Gültekin, “Bu duruşma benim için bitmiştir” diyerek, salonu terk etti.


Pınar Gültekin cinayetine ilişkin yapılan 2. Duruşmayı, Pınar Gültekin’in ailesi, arkadaşları, avukatları, milletvekilleri, kadın platformları ve çok sayıda basın mensubu takip etti. CHP Kadın Kolları ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da Adliye önündeydi.


Sanık Cemal Metin Avcı, can güvenliği gerekçesiyle 2. Duruşmaya getirilmedi. Sanık Avcı, duruşmaya SEGBİS ile katıldı.


Mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir sonraki duruşma 15 Şubat’a erteledi.

“Pınar Gültekin’in babasından reddi hakim talebi”


Duruşmanın ardından basın açıklaması yapan Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, “Müvekkillerinin gözünde mahkemenin tarafsızlığına halel geldiği için reddi hakim talebinde bulunduk” dedi.

Baba Sıddık Gültekin, “Bu mahkemeden de iyi bir adalet çıkacağına inanmıyorum. Kim olsaydı salonu terk ederdi. Şahit ifade veriyor başkan şahide resmen yön veriyor” dedi.

“Raporlar sanığın akli dengesinin yerinde olduğunu ortaya koyuyor”


Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, dava dosyasına ulaşan raporların, sanığın akli dengesinin yerinde ve cezai ehliyetinin tam olduğunu ortaya koyduğunu söyledi. Çok planlı, organize işlenmiş bir cinayetle karşı karşıya olduklarını belirten Epözdemir, sanığın, ceza sorumluluğunu minimize etmek, haksız tahrik indiriminden faydalanmak amacıyla çok ilginç savunmalar yaptığını öne sürdü.

Olay yerinde yapılan keşifle ilgili raporun ellerine ulaştığını dile getiren Epözdemir, “Bilirkişi raporu bizi tatmin etmedi. Çok bilimsel, hükme elverişli, hükme esas alınabilecek bir rapor olduğunu düşünmüyoruz. Fizik ve kimya mühendisleri tarafından hazırlanacak bir bilirkişi raporu talep edeceğiz. Bu en azından yargılamanın haline müessir olabilir.” ifadelerini kullandı. Epözdemir, maktulün ölüm zamanı ve ölüm nedeniyle ilgili Adli Tıp Genel Kurumundan gelecek raporu beklediklerini kaydetti.

Maktulün telefonu ve SIM kartının kırılmasına ve bunu sanık Cemal Metin Avcı’nın yapmasına rağmen mahkemenin Android telefonun şifresi ve son 8 aydaki bilgi, belge, fotoğraf ve videoların tespiti için ABD’ye müzekkere yazdığını anlatan Epözdemir, bundan sonuç alınamayacağını savundu.

Duruşma öncesi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink