Son Dakika Haberler

Pınar Gültekin’in katilinin barına yazılan ‘katil’ ifadesi silindi

Pınar Gültekin’in katilinin barına yazılan ‘katil’ ifadesi silindi
Okunma : Yorum Yap

Gerçeği sildiler! Pınar Gültekin’in katilinin barına yazılan ‘katil’ ifadesi silindi

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin‘i (27) barışma isteğini reddettiği için vahşice katleden Cemal Metin Avcı‘nın (32) işlettiği bar, Avcı’nın yakınları tarafından hizmete kapatıldı. Avcı’nın iş yerinin camına sprey boyayla ‘katil’ yazılmış ve cinayete ilişkin haberlerin olduğu gazeteler bara bırakılmıştı. Barın camında yazılı olan “katil” ifadesi Avcı’nın yakınları tarafından silinirken, cinayet haberinin yer aldığı gazeteler de yok edildi. Avcı’nın eşi, “balkona bile çıkamıyorum” diyerek olaydan duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş ve Avcı’ya boşanma davası açmıştı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz’da kayboldu. Ailesinin başvurusu üzerine jandarma ve polis ekipleri tarafından başlatılan arama çalışması sonrası şüpheli ifadeleri nedeniyle dikkat çeken ‘eski sevgili’ Cemal Metin Avcı gözaltına alındı. Avcı, ifadesinde Pınar’ı Orhaniye Mahallesi, Karabağlar Yaylası’nda çıkan kavgada elleriyle boğup öldürdüğünü, buradaki bağ evinde cesedini çöp varilinde yakarak üzerine beton döktüğünü itiraf etti. Gültekin’in gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar’ın yanmış cesedine ulaşıldı.

Vahşice katledilen genç kadın, memleketi Bitlis’in Hizan ilçesinde toprağa verilirken, şüpheli sevk edildiği adliyede ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek’ suçundan tutuklandı.

Öte yandan Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de Cemal Metin Avcı’nın işlettiği bar ise yakınları tarafından kapatılırken, tabelaların üzeri siyah naylonla örtüldü. İş yerinin camına, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce beyaz sprey boyayla yazılan ve bir süre kalan ‘katil’ kelimesinin ise cinayet haberinin yer aldığı gazeteyle kapatıldığı görüldü. Basında gündem konusu olan haberlerin ardından Avcı’nın yakınları harekete geçerek katil kelimesini sildikten sonra gazeteleri kaldırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)